KV Oostende - KFCO Beerschot-Wilrijk 3-1 (2-0). Liga belgijska - 8. kolejka First Division A

W pojedynku 8. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 18 września, jedenastka KV Oostende wygrała z Beerschot-Wilrijkiem 3-1 (2-0). Mecz na Diaz Arena obejrzało 3 010 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-18 16:15 | Stadion: Diaz Arena | Widzów: 3010 | Arbiter: Wesli De Cremer
I. Soumaré 81'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół KV Oostende pokazał swoją wyższość. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Makhtar Gueye.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Oostende w siódmej minucie spotkania, gdy Brecht Capon zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Beerschot-Wilrijka rozpoczął w zmienionym składzie, za Frédérica Fransa wszedł Ramiro Vaca. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KV Oostende: Alfonsowi Amade'owi w 52. i Théo Matamowi w 56. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Alfons Amade wywołał eksplozję radości wśród kibiców KV Oostende, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. Asystę zaliczył Thierry Ambrose.

W 72. minucie za Brechta Capona wszedł Manuel Osifo. Między 72. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze KV Oostende: Makhtar Gueye, Nick Bätzner, na ich miejsce weszli: Marko Kvasina, Vincent Koziello. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ismaili Coulibaly, Pierre'a Bourdina zajęli: Moisés Caicedo, Thibault De Smet.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 81. minucie gola pocieszenia strzelił Issa Soumaré. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mohamed Halaimia.

Między 87. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom KV Oostende i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener KV Oostende postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Maxime'a D'Arpino wszedł Zechariah Medley, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce KV Oostende utrzymać prowadzenie. Sześć minut później kartkę dostał Tom Bart z Beerschot-Wilrijka.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Mike Vanhamel
 7′ 72′ Brecht Capon
Apostolos Konstantopoulos
Anton Willy Tanghe
Stipe Radić
Frederik Jäkel
Frédéric Frans46′
56′ Théo Ndicka Matam
Tom Daniel Bart Pietermaat90′
 66′ 52′ Alfons Amade
Mohamed Réda Halaimia
79′ Nick Bätzner
Pierre Bourdin79′
90′ Maxime Vincent D'Arpino
Ismaila Cheick Coulibaly78′
Kenny Rocha Santos
Raphael Holzhauser
 5′ (k.) 72′ Makhtar Gueye
Issa Soumaré  81′
87′ Thierry Ambrose
Musashi Suzuki
Jordy Schelfhout
Wouter Biebauw
90′ Zechariah Joshua Henry Medley
Thibault De Smet79′ 89′
72′ Manuel Osifo
Mohamed Amine Belhadj
David Atanga
Moisés Isaac Caicedo Corozo78′
79′ Vincent Edouard André Koziello
Oluwafemi Ibrahim Seriki
Evangelos Patoulidis
Ramiro Vaca Ponce46′
72′ 89′ Marko Kvasina
Lawrence Shankland

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Beerschot-Wilrijka w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.