KV Oostende - KAS Eupen 2-1 (0-1). Liga belgijska - 17. kolejka First Division A

W spotkaniu 17. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 4 grudnia, drużyna KV Oostende wygrała z Eupen 2-1 (0-1). Mecz na Diaz Arena obejrzało 1 730 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2021-12-04 18:30 | Stadion: Diaz Arena | Widzów: 1730 | Arbiter: Wesli De Cremer
S. Prevljak 14'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Eupen wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Vincent Koziello zastąpił Nicka Bätznera.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Eupen otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Smail Prevljak. Sytuację bramkową stworzył Stef Peeters.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jensowi Coolsowi z Eupen. Była to 35. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Eupen.

Kibice Eupen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Isaaca Nuhu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sibiry Keita. Między 46. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Eupen: Andreas Beck, Carlos Embalo, Smail Prevljak, na ich miejsce weszli: Emmanuel Djedje, Jérôme Déom, Julien Fontaine. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Frederika Jäkla, Kennego Santosa zajęli: Alfons Amade, Robbie D'Haese.

Jedenastka KV Oostende otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 74. minucie gola wyrównującego strzelił Makhtar Gueye. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Théo Matam.

Niedługo później Nick Bätzner wywołał eksplozję radości wśród kibiców KV Oostende, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie meczu. Asystę przy golu zaliczył Thierry Ambrose.

W 82. minucie sędzia ukarał kartką Kennego Santos, piłkarza gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie Eupen doszło do zmiany. Konan Jocelyn wszedł za Eda Kayembe'a. Chwilę później trener KV Oostende postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł David Atanga, a murawę opuścił Thierry Ambrose.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartki obejrzał Alfons Amade z KV Oostende oraz Stef Peeters z zespołu gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Robin Himmelmann
46′ Frederik Jäkel
Jens Cools35′
82′ 70′ Kenny Rocha Santos
Boris Lambert
5′ Vincent Edouard André Koziello
Edo Kayembe82′
Théo Ndicka
Sibiry Keita46′
Maxime Vincent D'Arpino
Stef Peeters90′
87′ Thierry Ambrose
Carlos Apna Embalo66′
 74′ Makhtar Gueye
Smail Prevljak  14′ 74′
Richmond Badu
Abdul Manaf Nurudeen
Siebe Wylin
Emmanuel Elysee Djedje Agbadou66′
46′ 90′ Alfons Amade
Jérôme Déom66′
87′ David Atanga
Isaac Nuhu46′
5′  81′ Nick Bätzner
Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi74′
70′ Robbie D'Haese
Konan Ignace Jocelyn N’Dri82′
Evangelos Patoulidis
Leonardo Miramar Rocha

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna KV Oostende wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.