KV Mechelen - Excel Mouscron 2-1 (1-0). Liga belgijska - 19. kolejka First Division A

W starciu 19. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 27 grudnia, drużyna KV Mechelen zwyciężyła z Excelem Mouscron 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na AFAS-stadion Achter de Kazerne.

19. kolejka Belgia - First Division A
2020-12-27 20:45 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Arbiter: Jasper Vergoote
D. Mohamed 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół KV Mechelen wygrał aż siedem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół KV Mechelen próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę KV Mechelen w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kerim Mrabti. Asystę przy bramce zanotował Gustav Engvall.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Saad Agouzoul z drużyny gości. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KV Mechelen.

Trener Excelu Mouscron wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Beniego Badibangę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Imad Faraj. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 62. minucie w jedenastce Excelu Mouscron doszło do zmiany. Serge Tabekou wszedł za Brunona Xadasa.

W tej samej minucie Nikola Storm został zastąpiony przez Mariana Shveda. W 69. minucie Dimitri Mohamed wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie KV Mechelen doszło do zmiany. Aster Vranckx wszedł za Gustava Engvalla.

W następstwie utraty bramki trener KV Mechelen postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Geoffrego Hairemansa i na pole gry wprowadził napastnika Igora Rincka, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Mechelen w 83. minucie spotkania, gdy Marian Shved strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Rob Schoofs.

W 84. minucie Fabrice Olinga został zmieniony przez Charles'a-Andreasa Bryma, a za Deniego Hočkę wszedł na boisko Benjamin Van Durmen, co miało wzmocnić zespół Excelu Mouscron. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kerima Mrabtiego na Onura Kayę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Deni Hočko88′
75′ Geoffry Hairemans
Imad Faraj62′
62′ Nikola Storm
Fabrice Olinga84′
75′ Gustav Per Fredrik Engvall
Jean Emile Junior Onana Onana
Rob Schoofs
Bruno Alexandre Vieira Almeida62′
 38′ 84′ Kerim Mrabti
William Simba
84′ Onur Kaya
Benjamin Van Durmen88′
62′  83′ Marian Shved
Beni Badibanga62′
75′ Aster Vranckx
Charles-Andreas Brym84′
75′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Serge Tabekou62′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Excelu Mouscron pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.