KV Kortrijk - SV Zulte-Waregem 1-2 (1-1). Liga belgijska - 28. kolejka First Division A

27 lutego na Guldensporenstadion odbyło się spotkanie 28. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Kortrijk i Zulte-Waregem. Mecz zakończył się zwycięstwem Zulte-Waregem 2-1.

T. Chorý 65'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 starć jedenastka Zulte-Waregem wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Kortrijk otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Ante Palaversa. Asystę przy bramce zaliczył Faïz Selemani.

W 21. minucie za Omara Goveę wszedł Tomáš Chorý. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Timothy Derijck z Kortrijk. Była to 22. minuta spotkania.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie Gianni Bruno wyrównał wynik meczu z karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie kartkę otrzymał Damien Marcq z zespołu gości. Kibice Kortrijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pape'a Guèyego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Zinho Gano.

W 60. minucie w drużynie Kortrijk doszło do zmiany. Gaëtan Hendrickx wszedł za Ante Palaversę. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Gianni Bruno, zawodnik Zulte-Waregem.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tomáš Chorý wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zulte-Waregem, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Mamadou Diarra.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Zulte-Waregem: Jelle'owi Vossenowi w 66. i Laurensowi De Bockowi w 77. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Zulte-Waregem w tym sezonie, pojawił się Ewoud Pletinckx, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Jelle'a Vossena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Zulte-Waregem: Antoine Colassin, Nikos Kainourgios, a na ich miejsce weszli Gianni Bruno, Mamadou Diarra.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Daniel Opare
22′ Timothy Derijck
Cameron Humphreys
Aleksandar Radovanović
Olivier Deschacht
83′ Petar Golubović
Laurens Henry Cristine De Bock77′
Julien Ariel De Sart
Damien Marcq52′
Eric Ocansey
Gianni Bruno  23′ (k.) 62′ 90′
 20′ 60′ Ante Palaversa
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé90′
76′ Faïz Selemani
Ibrahima Khaliloulah Seck
Teddy Étienne Chevalier
Omar Govea21′
60′ Zinho Gano
Jelle Vossen66′ 84′
Adam Jakubech
Sammy Bossut
60′ Gaëtan Hendrickx
Nikos Kainourgios90′
Michiel Jonckheere
Ewoud Pletinckx84′
Yani Van Den Bossche
Antoine Benjamin Colassin90′
83′ Muhammed Badamosi
Cheikh Thiam
60′ Pape Habib Guèye
Tomáš Chorý21′  65′
76′ Jovan Stojanović
Youssuf Sylla

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników.