KV Kortrijk - Standard Liege 2-1 (2-0). Liga belgijska - 18. kolejka First Division A

16 grudnia na Guldensporenstadion odbyło się starcie 18. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Kortrijk i Standardu Liege. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kortrijk 2-1.

M. Lestienne 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 63 mecze drużyna Standardu Liege wygrała 32 razy i zanotowała 17 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Kortrijk otworzyli wynik. Już w pierwszych sekundach spotkania dającego prowadzenie gola dla zawodników gospodarzy strzelił Gilles Dewaele.

Jedenastka Standardu Liege ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Yevhen Makarenko. Asystę przy golu zaliczył Faïz Selemani.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Timothy Derijck, piłkarz Kortrijk.

Drugą połowę drużyna Standardu Liege rozpoczęła w zmienionym składzie, za Collinsa Faiego wszedł Maxime Lestienne. W 55. minucie kartkę dostał Eric Ocansey z Kortrijk.

W 61. minucie Selim Amallah został zastąpiony przez Joachima Carcela-Gonzaleza. Po chwili trener Standardu Liege postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Mamadou Oularé, a murawę opuścił Felipe Avenatti. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Kortrijk doszło do zmiany. Michiel Jonckheere wszedł za Faïza Selemaniego.

Mimo że drużyna Standardu Liege nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 118 ataków oddała tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie wynik ustalił Maxime Lestienne. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Michel-Ange Balikwisha.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Laurenta Jansa ze Standardu Liege, a w dziewiątej minucie doliczonego czasu meczu Christophe'a Lepointa z drużyny przeciwnej. Jedenastce Standardu Liege zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Kortrijk.

Nicolas Gavory
43′ Timothy Derijck
Merveille Bopé Bokadi
Julien Ariel De Sart
Gojko Cimirot
 2′ Gilles Dewaele
Laurent Jans79′
 39′ Yevhen Makarenko
Collins Ngoran Suiru Fai46′
55′ Eric Ocansey
Nicolas Thierry Raskin
74′ Faïz Selemani
Selim Amallah61′
82′ Pape Habib Guèye
Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus71′
89′ Ilombé Mboyo
Michel-Ange Balikwisha
Adam Jakubech
Laurent Claude Henkinet
74′ Michiel Jonckheere
Konstantinos Laifis
89′ 90′ Christophe Lepoint
Joachim Carcela-Gonzalez61′
Sambou Sissoko
Maxime Kristof Lestienne46′  76′
Yani Van Den Bossche
Eden Shamir
82′ Hannes Van der Bruggen
Mamadou Obbi Oularé71′
Jovan Stojanović
Abdoul-Fessal Tapsoba

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Kortrijk, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.