KV Kortrijk - Sint-Truidense VV 0-2 (0-2). Liga belgijska - 25. kolejka First Division A

20 stycznia na Guldensporenstadion odbył się mecz 25. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Kortrijk i Saint-Truidense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Saint-Truidense 2-0.

Y. Suzuki 15',45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 starć drużyna Kortrijk wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saint-Truidense w 15. minucie spotkania, gdy Yuma Suzuki strzelił z karnego pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Saint-Truidense, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Yuma Suzuki po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. W zdobyciu bramki pomógł Liberato Cacace.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

W 56. minucie w jedenastce Kortrijk doszło do zmiany. Trent Sainsbury wszedł za Petara Golubovicia. Po chwili trener Saint-Truidense postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Facundo Colidio, a murawę opuścił Christian Brüls.

W tej samej minucie Julien De Sart zastąpił Muhammeda Badamosiego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Kortrijk: Trentowi Sainsbury'emu w 67. i Pape'owi Guèyemu w 75. minucie. W 80. minucie w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Oleksandr Filippov wszedł za Yumę Suzukiego.

A kibice Kortrijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jovana Stojanovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Pape Guèye. W doliczonym czasie gry w drużynie Saint-Truidense doszło do zmiany. Samy Mmaee wszedł za Steve'a De Riddera.

Daniel Yuji Yabuki Schmidt
56′ Petar Golubović
Christopher James Durkin
Brendan Daniel Hines-Ike
Jonathan Buatu Mananga
Timothy Derijck
Pol García Tena
65′ Julien Ariel De Sart
Ilombé Mboyo
75′ 88′ Pape Habib Guèye
Yuma Suzuki  15′ (k.), 45′ 80′
Adam Jakubech
Kenny Steppe
Lucas Rougeaux
Samy Mmaee Nwambeben90′
56′ 67′ Trent Lucas Sainsbury
Samuel Asamoah
Michiel Jonckheere
Facundo Colidio65′
Yani Van Den Bossche
Oleksandr Filippov80′
65′ Muhammed Badamosi
Wolke Johannes Janssens
88′ Jovan Stojanović
Jarne Steuckers

Zespół Kortrijk miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Saint-Truidense żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.