KV Kortrijk - RFC Seraing 2-0 (1-0). Liga belgijska - 1. kolejka First Division A

24 lipca na Guldensporenstadion odbył się pojedynek 1. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Kortrijk i RFC Seraing. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kortrijk 2-0. Spotkanie obejrzało 2 744 widzów.

1. kolejka Belgia - First Division A
2021-07-24 18:30 | Stadion: Guldensporenstadion | Widzów: 2744 | Arbiter: Christof Dierick
KV Kortrijk
RFC Seraing
2
0
T. Chevalier 31'
F. Selemani 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół RFC Seraing wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie arbiter ukarał kartką Timothy'ego Derijcka, piłkarza Kortrijk.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kortrijk w 31. minucie spotkania, gdy Teddy Chevalier strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Lucas Rougeaux.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Kévin Vandendriessche z Kortrijk. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kortrijk.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lucasa Rougeaux z Kortrijk, a w 54. minucie Mariusa Mouandilmadjego z drużyny przeciwnej. W 63. minucie za Marlosa Morena wszedł Eric Ocansey.

Między 64. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy RFC Seraing: Morgan Poaty, Benjamin Boulenger, Sami Lahssaini, na ich miejsce weszli: Gérald Kilota, Ibrahima Cissé, Théo Pierrot. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Muhammeda Badamosiego, Teddy'ego Chevaliera zajęli: Pape Guèye, Michiel Jonckheere. W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Yahi Nadraniemu z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kortrijk w 88. minucie spotkania, gdy Faïz Selemani zdobył z karnego drugą bramkę. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Kortrijk: Charles-Jesaja Herrmann, Mathias Fixelles, a na ich miejsce weszli Kévin Vandendriessche, Faïz Selemani.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Ante Palaversie, zawodnikowi gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Guillaume Laurent Dietsch
51′ Lucas Rougeaux
Wagane Faye
28′ Timothy Derijck
Benjamin Boulenger76′
Aleksandar Radovanović
Yahya Nadrani86′
Kristof D'Haene
Junior Marsoni Sambu Mansoni
63′ Marlos Moreno Durán
Youssef Maziz
44′ 90′ Kévin Vandendriessche
Sami Lahssaini80′
90′ Ante Palaversa
Morgan Poaty66′
 88′ (k.) 90′ Faïz Selemani
Abdoulie Jallow
64′ Muhammed Badamosi
Marius Mouandilmadji54′
 31′ 73′ Teddy Étienne Chevalier
Antoine Rudy Bernier
Maxim Deman
Maxime Mignon
Nihad Mujakić
François D'Onofrio
90′ Mathias Fixelles
Gérald Valentin Kilota66′
73′ Michiel Jonckheere
Mathieu Cachbach
64′ Pape Habib Guèye
Ibrahima Cissé76′
90′ Charles-Jesaja Herrmann
Rayan Djedje
63′ Eric Ocansey
Théo Pierrot80′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom RFC Seraing pokazał dwie.

Zespół Kortrijk w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.