KV Kortrijk - KV Oostende 1-0 (1-0). Liga belgijska - 12. kolejka First Division A

W spotkaniu 12. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 23 października, zespół Kortrijk wygrał z KV Oostende 1-0 (1-0). Mecz na Guldensporenstadion obejrzało 3 357 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2021-10-23 18:30 | Stadion: Guldensporenstadion | Widzów: 3357 | Arbiter: Jonathan Lardot
KV Kortrijk
KV Oostende
1
0
H. Guèye 43'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 meczów jedenastka KV Oostende wygrała osiem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 22. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Pape Guèye dla drużyny Kortrijk. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kortrijk.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Steven Fortès z zespołu gości. Była to 60. minuta meczu. Trener KV Oostende postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Zechariaha Medleya i na pole gry wprowadził napastnika Marka Kvasinę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie za Makhtara Gueyego wszedł Kenny Santos. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole KV Oostende doszło do zmiany. Vincent Koziello wszedł za Nicka Bätznera. A trener Kortrijk wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mathiasa Fixelles'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Marlos Moreno.

Steven Fortès60′
29′ Kristof D'Haene
Brecht Capon
Kévin Vandendriessche
Maxime Vincent D'Arpino
81′ Marlos Moreno Durán
Alfons Amade
90′ Faïz Selemani
Théo Ndicka Matam
22′ Ante Palaversa
Nick Bätzner69′
81′ Abdelkahar Kadri
Thierry Ambrose
 43′ 86′ Pape Habib Guèye
Makhtar Gueye68′
Joris Delle
Jordy Schelfhout
90′ Lucas Rougeaux
Siebe Wylin
81′ Mathias Fixelles
David Atanga
Michiel Jonckheere
Vincent Edouard André Koziello69′
86′ Muhammed Badamosi
Evangelos Patoulidis
81′ Dylan Mbayo
Kenny Rocha Santos68′
Eric Ocansey
Marko Kvasina68′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna KV Oostende w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.