KV Kortrijk - KRC Genk 2-1 (1-1). Liga belgijska - 30. kolejka First Division A

W starciu 30. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 9 stycznia, drużyna Kortrijk zwyciężyła z KRC Genk 2-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Guldensporenstadion.

P. Onuachu 41'

Jedenastka KRC Genk bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań zespół KRC Genk wygrał 21 razy i zanotował 17 porażek oraz 11 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna KRC Genk próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Kortrijk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Pape Guèye. Bramka padła po podaniu Juliena De Sarta.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 41. minucie gola wyrównującego strzelił Ebere Onuachu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Muñoz.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kortrijk w 54. minucie spotkania, gdy Pape Guèye zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Faïz Selemani.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Brendana Hinesa-Ike'a z Kortrijk, a w 60. minucie Jules'a Kouassiego z drużyny przeciwnej. W następstwie utraty gola trener KRC Genk postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jules'a Kouassiego i na pole gry wprowadził napastnika Cyriela Dessersa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie za Bastiena Tomę wszedł Patrik Hroszovsky.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Junya Ito, piłkarz KRC Genk. W 80. minucie Jere Uronen został zmieniony przez Bryana Limbombe'a, co miało wzmocnić jedenastkę KRC Genk. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pape'a Guèyego na Teddy'ego Chevaliera oraz Faïza Selemaniego na Christophe'a Lepointa. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w zespole Kortrijk doszło do zmiany. Michiel Jonckheere wszedł za Hannesa Van der Bruggena.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Daniel Muñoz Mejía
57′ Brendan Daniel Hines-Ike
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
Timothy Derijck
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Gilles Dewaele
Jere Juhani Uronen80′
90′ Hannes Van der Bruggen
Jules Christ Eboue Kouassi60′ 60′
 23′, 54′ 83′ Pape Habib Guèye
Bastien Toma60′
89′ Faïz Selemani
Ebere Paul Onuachu  41′
Adam Jakubech
Maarten Vandevoordt
90′ Michiel Jonckheere
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
89′ Christophe Lepoint
Pierre Dwomoh
Sambou Sissoko
Patrik Hroszovsky60′
Yani Van Den Bossche
Kristian Thorstvedt
83′ Teddy Étienne Chevalier
Cyriel Dessers60′
Jovan Stojanović
Bryan Limbombe Ekango80′

Przewaga jedenastki KRC Genk w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy Kortrijk dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.