KV Kortrijk - KAA Gent 1-0 (1-0). Liga belgijska - 8. kolejka First Division A

19 września na Guldensporenstadion odbyło się spotkanie 8. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Kortrijk i KAA Gent. Mecz zakończył się zwycięstwem Kortrijk 1-0. Pojedynek obejrzało 5 053 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-19 21:00 | Stadion: Guldensporenstadion | Widzów: 5053 | Arbiter: Jasper Vergoote
KV Kortrijk
KAA Gent
1
0
F. Selemani 9'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 starć drużyna KAA Gent wygrała 31 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę z karnego zdobył Faïz Selemani dla drużyny Kortrijk. Bramka padła w tej samej minucie.

W 24. minucie kartką został ukarany Kévin Vandendriessche, piłkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kortrijk.

W 48. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Roman Bezus spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Po godzinie gry kartkę obejrzał Mathias Fixelles z zespołu gospodarzy.

W 63. minucie Matisse Samoise zastąpił Ilombé Mboya. W tej samej minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Giorgi Chakvetadze wszedł za Romana Bezusa. Trener KAA Gent postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Núria Fortunę i na pole gry wprowadził napastnika Yonasa Maledego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 68. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Kortrijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Michiel Jonckheere, a murawę opuścił Lucas Rougeaux. W tej samej minucie w drużynie KAA Gent doszło do zmiany. Sven Kums wszedł za Elishę Owusu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KAA Gent: Sinanowi Bolatowi w 87. minucie i Julienowi De Sartowi w ósmej minucie doliczonego czasu pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Joseph Stanley Okumu
68′ 80′ Lucas Rougeaux
Michael Ngadeu-Ngadjui
64′ Marlos Moreno Durán
Julien Ariel De Sart90′
24′ Kévin Vandendriessche
Matisse Samoise63′
Kristof D'Haene
Núrio Domingos Matias Fortuna63′
60′ 73′ Mathias Fixelles
Elisha Owusu79′ 80′
Ante Palaversa
Roman Bezus 48′ (k.) 63′
73′ Pape Habib Guèye
Darko Lemajić
 9′ (k.) 64′ Faïz Selemani
Tarik Tissoudali
Joris Delle
Davy Roef
80′ Michiel Jonckheere
Alessio Castro-Montes
73′ Victor Torp Overgaard
Bruno Godeau
Rachid Alioui
Giorgi Chakvetadze63′
73′ Muhammed Badamosi
Sven Kums80′
64′ 79′ Dylan Mbayo
Yonas Malede63′
64′ Eric Ocansey
Ilombé Mboyo63′

Przewaga jedenastki KAA Gent w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom KAA Gent pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka KAA Gent w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.