KV Kortrijk - KAA Gent 1-0 (0-0). Liga belgijska - 19. kolejka First Division A

W spotkaniu 19. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 26 grudnia, zespół Kortrijk wygrał z KAA Gent 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Guldensporenstadion.

F. Selemani 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 57 razy. Zespół KAA Gent wygrał aż 31 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 13.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie sędzia wyrzucił z boiska Romana Yaremchuka z KAA Gent.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kortrijk: Julienowi De Sartowi w 31. i Ericowi Ocanseyowi w 34. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Kortrijk rozpoczął w zmienionym składzie, za Juliena De Sarta wszedł Hannes Van der Bruggen.

Dopiero w drugiej połowie Faïz Selemani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kortrijk, zdobywając bramkę w 49. minucie meczu. Asystę zanotował Eric Ocansey.

Trener KAA Gent wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Laurenta Depoitre'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Elisha Owusu. W 75. minucie Pape Guèye został zastąpiony przez Christophe'a Lepointa. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Christophe Lepoint z Kortrijk. Była to 82. minuta pojedynku.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Sulayman Marreh, Tim Kleindienst, a na ich miejsce weszli Milad Mohammadi, Niklas Dorsch. Chwilę później trener Kortrijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Michiel Jonckheere, a murawę opuścił Faïz Selemani. W 88. minucie w drużynie Kortrijk doszło do zmiany. Jovan Stojanović wszedł za Ilombé Mboya.

Michael Ngadeu-Ngadjui
31′ 46′ Julien Ariel De Sart
Elisha Owusu64′
34′ Eric Ocansey
Niklas Bernd Dorsch82′
 49′ 85′ Faïz Selemani
Roman Bezus
75′ Pape Habib Guèye
Osman Bukari
88′ Ilombé Mboyo
Roman Jaremczuk21′
Adam Jakubech
Davy Roef
85′ Michiel Jonckheere
Dino Arslanagić
75′ 82′ Christophe Lepoint
Igor Plastun
Sambou Sissoko
Jordan Rolly Botaka
Yani Van Den Bossche
Sulayman Marreh82′
46′ Hannes Van der Bruggen
Laurent Depoitre64′
88′ Jovan Stojanović
Tim Kleindienst82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom KAA Gent, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna KAA Gent w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.