KV Kortrijk - Club Brugge KV 1-2 (1-1). Liga belgijska - 32. kolejka First Division A

3 kwietnia na Guldensporenstadion odbyło się starcie 32. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Kortrijk i FC Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Brugge 2-1.

H. Vanaken 77'

Zespół FC Brugge bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 63 razy. Jedenastka FC Brugge wygrała aż 39 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Kortrijk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie Zinho Gano dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pape Guèye.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 21. minucie bramkę wyrównującą zdobył Eduard Sobol.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Sambou Sissoko z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ruuda Vormera z FC Brugge, a w 63. minucie Erica Ocanseya z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Charles De Ketelaere został zastąpiony przez Daniela Péreza.

Chwilę później trener Kortrijk postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Sambou Sissoko. Na boisko wszedł Yevhen Makarenko, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 73. minucie sędzia ukarał kartką Faïza Selemaniego, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 77. minucie spotkania, gdy Hans Vanaken strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Kortrijk doszło do zmiany. Teddy Chevalier wszedł za Erica Ocanseya. W tej samej minucie trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Youssouph Badji, a murawę opuścił Tahith Chong. W 79. minucie Hans Vanaken został zmieniony przez Edera Alvareza-Balantę, co miało wzmocnić drużynę FC Brugge. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pape'a Guèyego na Muhammeda Badamosiego.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Danielowi Pérezowi i Petarowi Goluboviciowi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Brandon Mechele
90′ Petar Golubović
Eduard Sobol  21′
73′ Faïz Selemani
Ruud Willem Vormer52′
45′ 66′ Sambou Sissoko
Hans Vanaken  77′ (k.) 79′
Julien Ariel De Sart
Mats Rits
63′ 78′ Eric Ocansey
Charles De Ketelaere64′
82′ Pape Habib Guèye
Bas Leon Dost
 18′ Zinho Gano
Matej Mitrović
66′ Yevhen Oleksandrovych Makarenko
Eder Alvarez-Balanta79′
82′ Muhammed Badamosi
Youssouph Mamadou Badji78′
78′ Teddy Étienne Chevalier
David Chidozie Okereke
Jovan Stojanović
Daniel Alejandro Pérez Córdova64′ 90′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Brugge pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.