KV Kortrijk - Cercle Brugge KSV 1-2 (1-2). Liga belgijska - 21. kolejka First Division A

W spotkaniu 21. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 23 stycznia, drużyna Kortrijk przegrała z Cercle Brugge 1-2 (1-2). Pojedynek odbył się na Guldensporenstadion.

S. Pavlović 28'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 49 meczów jedenastka Kortrijk wygrała 28 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Kortrijk próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cercle Brugge w 23. minucie spotkania, gdy Ike Ugbo strzelił pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Vitinho.

Drużyna Kortrijk ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Strahinja Pavlović. Asystę przy golu zaliczył Dino Hotič.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gilles'owi Dewaele'owi z Kortrijk. Była to 38. minuta spotkania.

Niedługo później Yevhen Makarenko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kortrijk, zdobywając bramkę w 45. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Teddy Chevalier.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

W 63. minucie Sambou Sissoko zastąpił Muhammeda Badamosiego. W 72. minucie w zespole Cercle Brugge doszło do zmiany. Frank Kanoute wszedł za Dina Hotiča.

Chwilę później trener Kortrijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jovan Stojanović, a murawę opuścił Pape Guèye. A kibice Cercle Brugge nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thiba Somersa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Anthony Musaba. W doliczonej czwartej minucie spotkania sędzia przyznał kartki Brendanowi Hinesowi-Ike'owi z Kortrijk i Jeanowi Marcelinowi z drużyny gości.

Jedenastce Kortrijk zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cercle Brugge.

Thomas Didillon
38′ Gilles Dewaele
Jean Harisson Marcelin90′
Timothy Derijck
Strahinja Pavlović  28′
Trent Lucas Sainsbury
David Robert Bates
90′ Brendan Daniel Hines-Ike
Giulian Biancone88′
Michiel Jonckheere
Charles Vanhoutte
 45′ Yevhen Makarenko
Victor Alexander da Silva
63′ Sambou Sissoko
Kévin Hoggas
Teddy Étienne Chevalier
Dino Hotič72′
74′ Pape Habib Guèye
Olivier Deman
63′ Muhammed Badamosi
Elimane Frank Kanoute72′
Amadu Jalloh
Thibo Somers81′
74′ Jovan Stojanović
Ahoueke Steeve Kévin Denkey81′

Przewaga drużyny Kortrijk w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy Kortrijk obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna Cercle Brugge w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.