KRC Genk - Waasland-Beveren 1-1 (1-1). Liga belgijska - 19. kolejka First Division A

W pojedynku 19. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 27 grudnia, zespół KRC Genk zremisował z Waasland-Beveren 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Luminus Arena.

A. Koita 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka KRC Genk wygrała aż 11 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze KRC Genk otworzyli wynik. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Ebere Onuachu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 15 strzelonych goli. Asystę zanotował Bryan Heynen.

W 39. minucie za Alessandra Albanesego wszedł Danel Sinani.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Waasland-Beveren w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu Aboubakary Koita wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Driesowi Wuytensowi, piłkarzowi gości. W 55. minucie w jedenastce KRC Genk doszło do zmiany. Kristian Thorstvedt wszedł za Patrika Hroszovskiego.

Trener KRC Genk postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Gerarda Arteagę i na pole gry wprowadził napastnika Bryana Limbombe'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Waasland-Beveren: Michaelowi Freyowi w 80. i Daanowi Heymansowi w 85. minucie. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w drużynie KRC Genk doszło do zmiany. Cyriel Dessers wszedł za Ebere'a Onuachu.

Po chwili trener Waasland-Beveren postanowił wzmocnić linię napadu i w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania zastąpił zmęczonego Michaela Freya. Na boisko wszedł Joseph Efford, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trzy minuty później w zespole Waasland-Beveren doszło do zmiany. Jur Schryvers wszedł za Jenthe Mertensa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Brendan Schoonbaert
72′ Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Alessandro Albanese39′
55′ Patrik Hroszovsky
Aboubakary Koita  45′
Junya Ito
Leonardo Bertone
 24′ 84′ Ebere Paul Onuachu
Denzel Jubitana
55′ Kristian Thorstvedt
Georges Constant Mandjeck
84′ Cyriel Dessers
Joseph Isiah Efford90′
72′ Bryan Limbombe Ekango
Danel Sinani39′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Waasland-Beveren pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.