KRC Genk - RSC Anderlecht Bruksela 1-1 (0-1). Liga belgijska - 3. kolejka First Division A

W spotkaniu 3. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 12 maja, zespół KRC Genk zremisował z Anderlechtem Bruksela 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Luminus Arena.

A. Ait El Hadj 33'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 92 razy. Zespół Anderlechtu Bruksela wygrał aż 55 razy, zremisował 17, a przegrał tylko 20.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anderlechtu Bruksela w 33. minucie spotkania, gdy Anouar El Hadj strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Yari Verschaeren.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Danielowi Muñozowi z KRC Genk. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Anderlechtu Bruksela.

W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Patrika Hroszovskiego z KRC Genk, a w 66. minucie Alberta-Mboya Sambiego z drużyny przeciwnej. W 67. minucie w zespole Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Francis Apelete wszedł za Lukasa Nmechę.

Kibice Anderlechtu Bruksela nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jacoba Bruuna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Majeed Ashimeru.

Piłkarze KRC Genk w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie Ebere Onuachu wyrównał wynik meczu. To już trzydzieste drugie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Junya Ito.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 11 minut przed zakończeniem starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Bryanowi Heynenowi i Jhonowi Lucumíemu. W 83. minucie Yari Verschaeren zastąpił Mohammeda Daudę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Bart Verbruggen
45′ Daniel Muñoz Mejía
Michael Amir Murillo Bermudez
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
Matthew Miazga
79′ Jhon Janer Lucumí Bonilla
Killian Sardella
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Bogdan Vasylyovych Mykhaylichenko
79′ Bryan Heynen
Albert-Mboyo Sambi Lokonga66′
Junya Ito
Majeed Ashimeru67′
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Anouar Ait El Hadj  33′
62′ Patrik Hroszovsky
Joshua Jon Cullen
Kristian Thorstvedt
Yari Verschaeren83′
 67′ Ebere Paul Onuachu
Paul Omo Mukairu

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze KRC Genk obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna KRC Genk nie skorzystała ze zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.