KRC Genk - Club Brugge KV 3-0 (0-0). Liga belgijska - 2. kolejka First Division A

7 maja na Luminus Arena odbyło się starcie 2. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KRC Genk i FC Brugge. Mecz zakończył się zwycięstwem KRC Genk 3-0.

K. Thorstvedt 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 92 pojedynki drużyna FC Brugge wygrała 43 razy i zanotowała 28 porażek oraz 21 remisów.

Od pierwszych minut zespół KRC Genk zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Brugge była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KRC Genk w 57. minucie spotkania, gdy Ebere Onuachu zdobył pierwszą bramkę. To już trzydzieste pierwsze trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Bryan Heynen.

Trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł David Okereke, a murawę opuścił Charles De Ketelaere. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ebere'a Onuachu z KRC Genk, a w 69. minucie Hansa Vanakena z drużyny przeciwnej. W 72. minucie Stefano Denswil został zastąpiony przez Eduarda Sobola.

Zespół FC Brugge ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie wynik na 2-0 podwyższył Junya Ito. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Kristiana Thorstvedta.

Prawie natychmiast Kristian Thorstvedt wywołał eksplozję radości wśród kibiców KRC Genk, strzelając kolejnego gola w 75. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Théo Bongonda.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Brugge: Noa Noëll w 81. i Eduardowi Sobolowi w 84. minucie. W 85. minucie boisko opuścili piłkarze FC Brugge: Tahith Chong, Youssouph Badji, a na ich miejsce weszli Noa Noëll, Bas Dost. Chwilę później trener KRC Genk postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Jhona Lucumíego. Na boisko wszedł Mark McKenzie, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w drużynie KRC Genk doszło do zmiany. Cyriel Dessers wszedł za Ebere'a Onuachu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Odilon Kossounou
89′ Jhon Janer Lucumí Bonilla
Brandon Mechele
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
Stefano Denswil72′
Bryan Heynen
Ruud Willem Vormer
 74′ Junya Ito
Mats Rits
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Hans Vanaken69′
Patrik Hroszovsky
Noa Noëll Lang81′ 85′
 75′ Kristian Thorstvedt
Bas Dost85′
 57′ 68′ 90′ Ebere Paul Onuachu
Charles De Ketelaere64′
Tobe Leysen
Ethan Shea Horvath
89′ Mark Alexander McKenzie
Youssouph Mamadou Badji85′
90′ Cyriel Dessers
David Chidozie Okereke64′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Brugge pokazał trzy.

Zespół KRC Genk w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.