KRC Genk - Cercle Brugge KSV 2-0 (2-0). Liga belgijska - 29. kolejka First Division A

W starciu 29. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 7 marca, zespół KRC Genk wygrał z Cercle Brugge 2-0 (2-0). Mecz odbył się na Luminus Arena.

J. Ito 24'

Zespół KRC Genk bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 pojedynków zespół KRC Genk wygrał 30 razy i zanotował 12 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KRC Genk w dziewiątej minucie spotkania, gdy Ebere Onuachu zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste piąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Théo Bongonda.

W 20. minucie żółtą kartkę dostał Jean Harisson, piłkarz gości.

Zespół Cercle Brugge ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wynik ustalił Junya Ito. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Bryan Heynen.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hannesa Van der Bruggena z Cercle Brugge, a w 37. minucie Bryana Heynena z drużyny przeciwnej. Hannes Van der Bruggen z Cercle Brugge w 39. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 27. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Cercle Brugge rozpoczął w zmienionym składzie, za Ahoueke'a Denkeya wszedł Anthony Musaba. W 66. minucie za Ebere'a Onuachu wszedł Cyriel Dessers.

Trener Cercle Brugge wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Charles'a Vanhoutte'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jean Harisson. Niedługo później trener KRC Genk postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Kristiana Thorstvedta. Na boisko wszedł Bastien Toma, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Strahini Pavloviciowi z drużyny gości. Była to 87. minuta meczu.

Hannes Van der Bruggen27′ 39′
37′ Bryan Heynen
Giulian Biancone
79′ Kristian Thorstvedt
Leonardo Adelino da Silva Lopes
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo
Olivier Deman69′
 9′ 66′ Ebere Paul Onuachu
Ahoueke Steeve Kévin Denkey46′
 24′ Junya Ito
Kévin Hoggas69′
79′ Bastien Toma
Charles Vanhoutte79′
Dries Wouters
Dino Hotič79′
66′ Cyriel Dessers
Anthony Musaba46′

Zespół KRC Genk był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Cercle Brugge, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Cercle Brugge w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.