Koninklijke Voetbalclub Westerlo - Standard Liege 4-2 (1-0). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki Jupiler Pro League, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Westerlo wygrał ze Standardem Liege 4-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Het Kuipje.

W  meczu 4. kolejki  Jupiler Pro League, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Westerlo wygrał  ze Standardem Liege  4-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Het Kuipje.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Westerlo wygrał aż trzy razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Denisa Dragusa ze Standardu Liege, a w 20. minucie Jana Bernata z drużyny przeciwnej.

Nagle piłkarze Westerlo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Vetokele.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Westerlo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Dorgeles Nene. Asystę przy bramce zanotował Jan Bernat.

W 54. minucie Dorgeles Nene został zastąpiony przez Kyana Vaesena. W 60. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Konstantinosowi Laifisowi, zawodnikowi Standardu Liege.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie gola kontaktowego strzelił Abdoul Tapsoba. Sytuację bramkową stworzył Arnaud Bodart.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Standardu Liege doszło do zmiany. Cihan Canak wszedł za Denisa Dragusa.

W 73. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Standardu Liege Jacob Laursen. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Standard Liege: Aleksandarowi Boljeviciowi w 74. i Selimowi Amallahowi w 79. minucie.

W 76. minucie w zespole Westerlo doszło do zmiany. Lyle Foster wszedł za Igora Vetokele'a. Po chwili trener Westerlo postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Tuura Dierckksa wszedł Roman Neustadter, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Westerlo utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Westerlo udało się strzelić gola i wygrać. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Standardu Liege doszło do zmiany. Eden Shamir wszedł za Gilles'a Dewaele'a.

W 87. minucie żółtą kartkę dostał Cihan Canak z Standardu Liege.

Piłkarze Standardu Liege odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonym czasie gry kontaktowego gola dla zespołu Standardu Liege strzelił Noe Dussenne. Bramka padła po podaniu Cihana Canaka.

Drużyna Standardu Liege ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Westerlo, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Lyle Foster.

Trzy minuty później sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Van den Keybusa, zawodnika Westerlo. W szóstej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Selim Amallah osłabiając drużynę Standardu Liege. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 79. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Drużyna Standardu Liege zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Standardu Liege otrzymali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Westerlo w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Standardu Liege w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.