Koninklijke Voetbalclub Oostende - KAA Gent 1-3 (1-2). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki Jupiler Pro League, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Oostende przegrała z KAA Gent 1-3 (1-2). Spotkanie odbyło się na Diaz Arena.

W  meczu 4. kolejki  Jupiler Pro League, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Oostende przegrała  z KAA Gent  1-3 (1-2). Spotkanie odbyło się na Diaz Arena.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków jedenastka KAA Gent wygrała 13 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. David Atanga wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oostende , strzelając gola w 13. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nick Batzner.

W 23. minucie arbiter pokazał kartkę Sulaymanowi Marrehowi z KAA Gent.

Zespół KAA Gent wyrównał wynik meczu. W 24. minucie bramkę wyrównującą zdobył Hugo Cuypers.

W 28. minucie sędzia ukarał kartką Zecha Medleya, piłkarza Oostende.

Niedługo po stracie gola jedenastka KAA Gent objęła prowadzenie. W 29. minucie Hong Hyeon-Seok dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alessio Castro-Montes.

W 45. minucie Zech Medley został zastąpiony przez Fanosa Katelarisa. W tej samej minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Vadis Odjidja-Ofoe wszedł za Sulaymana Marreha. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie kartkę dostał Kenny Santos z zespołu Oostende.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KAA Gent w 60. minucie spotkania, gdy Andrew Hjulsager zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Hugona Cuypersa.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Oostende: Siebe Wylin, Andy Musayev, a na ich miejsce weszli Theo Matam, David Atanga. Chwilę później trener KAA Gent postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hong Hyeon-Seoka wszedł Nurio Fortuna, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce KAA Gent utrzymać prowadzenie. Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Oostende: Kenny Santos, Robbie D'Haese, na ich miejsce weszli: Makhtar Gueye, Brecht Capon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrewa Hjulsagera, Hugona Cuypersa zajęli: Laurent Depoitre, Malick Fofana.

W 79. minucie kartkę dostał Makhtar Gueye, piłkarz Oostende. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Zawodnicy Oostende otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Oostende wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna KAA Gent dokonała czterech zmian.