Koninklijke Voetbalclub Kortrijk - Koninklijke Sint-Truidense Voetbalvereniging 0-0. Liga - 3. kolejka

W spotkaniu 3. kolejki Jupiler Pro League, które rozegrane zostało 6 sierpnia, zespół Kortrijk zremisował z Sint-Truidenem 0-0. Starcie odbyło się na Guldensporen Stadion.

W  spotkaniu 3. kolejki  Jupiler Pro League, które rozegrane zostało 6 sierpnia, zespół Kortrijk zremisował  z Sint-Truidenem  0-0. Starcie odbyło się na Guldensporen Stadion.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół Sint-Truidenu wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Aboubakary Koita z drużyny Sint-Truidenu. Była to 37. minuta pojedynku.

W 58. minucie Shinji Kagawa zastąpił Christiana Brulsa. W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy Kortrijk : Kevin Vandendriessche, Billel Messaoudi, a na ich miejsce weszli Habib Keita, Pape Gueye.

Niedługo później trener Kortrijk postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Dylana Mbaya wszedł Dion De Neve, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Kortrijk utrzymać remis. Po chwili trener Sint-Truidenu postanowił wzmocnić linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Daichiego Hayashiego. Na boisko wszedł Fatih Kaya, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Kortrijk żadną kartką, natomiast zawodnikom Sint-Truidenu przyznał jedną żółtą.

Drużyna Kortrijk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sint-Truidenu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.