Koninklijke Sint-Truidense Voetbalvereniging - RSC Anderlecht 0-3 (0-2). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki Jupiler Pro League, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Sint-Truidenu przegrał z RSC Anderlecht 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stayen.

W  meczu 4. kolejki  Jupiler Pro League, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Sint-Truidenu przegrał  z RSC Anderlecht  0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stayen.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka RSC Anderlecht wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Roberta Bauera z Sint-Truidenu, a w 35. minucie Hannesa Delcroix z drużyny przeciwnej.

W 40. minucie za Daichiego Hayashiego wszedł Shinji Kagawa.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę RSC Anderlecht w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie Lior Refaelov dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystował Adrien Trebel.

Zespół Sint-Truidenu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka RSC Anderlecht, zdobywając kolejną bramkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry celnym strzałem popisał się Fabio Silva.

W 46. minucie Frank Boya został zmieniony przez Stana Van Dessla, co miało wzmocnić drużynę Sint-Truidenu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Stroeykensa na Benita Ramana w 65. minucie. Między 46. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sint-Truidenu i jedną drużynie przeciwnej.

Benito Raman wywołał eksplozję radości wśród kibiców RSC Anderlecht, strzelając kolejnego gola w 74. minucie starcia. Asystę zanotował Fabio Silva.

W 84. minucie arbiter pokazał kartkę Zenonowi Debastowi, piłkarzowi RSC Anderlecht. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Sint-Truidenu, natomiast piłkarzom RSC Anderlecht pokazał trzy.

Jedenastka Sint-Truidenu wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna RSC Anderlecht w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.