Konigliche Allgemeine Sportvereinigung Eupen - Royal Antwerp Football Club 0-1 (0-0). Liga - 4. kolejka

14 sierpnia na Kehrwegstadion odbyło się starcie 4. kolejki Jupiler Pro League pomiędzy drużynami Eupen i Royalu Antwerp. Mecz zakończył się zwycięstwem Royalu Antwerp 1-0.

14 sierpnia  na Kehrwegstadion odbyło się starcie  4. kolejki  Jupiler Pro League pomiędzy drużynami Eupen  i Royalu Antwerp. Mecz zakończył się zwycięstwem Royalu Antwerp 1-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Royalu Antwerp wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Eupen.

W 45. minucie Pieter Gerkens został zastąpiony przez Jurgena Ekkelenkampa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 62. minucie boisko opuścili piłkarze Royalu Antwerp: Anthony Valencia, Vincent Janssen, a na ich miejsce weszli Koji Miyoshi, Michael Frey. W 70. minucie kartkę dostał Smail Prevljak, zawodnik Eupen.

Chwilę później trener Eupen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Jerome'a Deoma. Na boisko wszedł Konan N'Dri, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Eupen doszło do zmiany. Tyreek Magee wszedł za Isaaca Nuhu.

W 78. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Eupen Boris Lambert. W 81. minucie Radja Nainggolan został zmieniony przez Birgera Verstraetego, co miało wzmocnić zespół Royalu Antwerp. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gary'ego Magneego na Lorenza Offermanna.

Niedługo później trener Royalu Antwerp postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Michela Balikwishę wszedł Gaston Avila, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Royalu Antwerp utrzymać prowadzenie.

Drużyna Royalu Antwerp była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Royalu Antwerp żadną kartką, natomiast zawodnikom Eupen pokazał cztery żółte.

Jedenastka Eupen w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Royalu Antwerp wymieniła pięciu zawodników.