Konigliche Allgemeine Sportvereinigung Eupen - RFC Seraing 1-3 (0-3). Liga - 5. kolejka

W starciu 5. kolejki Jupiler Pro League, które rozegrane zostało 19 sierpnia, zespół Eupen przegrał z RFC Seraing 1-3 (0-3). Mecz odbył się na Kehrwegstadion.

W  starciu 5. kolejki  Jupiler Pro League, które rozegrane zostało 19 sierpnia, zespół Eupen przegrał  z RFC Seraing  1-3 (0-3). Mecz odbył się na Kehrwegstadion.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Eupen wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu sędzia pokazał kartkę Reganowi Charlesowi-Cookowi, piłkarzowi Eupen.

Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka RFC Seraing trafiła do bramki rywala. W piątej minucie Marius Mouandilmadji dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Eupen: Jasonowi Davidsonowi w 14. i Janowi Králowi w 31. minucie.

Marius Mouandilmadji wywołał eksplozję radości wśród kibiców RFC Seraing, strzelając kolejnego gola w 36. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Antoine Bernier.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RFC Seraing w 39. minucie spotkania, gdy Antoine Bernier zdobył trzecią bramkę. W 45. minucie Isaac Nuhu został zastąpiony przez Tyreeka Mageego.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Eupen: Konan N'Dri, Jerome Deom, Jan Gorenc, a na ich miejsce weszli Regan Charles-Cook, Regan Charles-Cook, Regan Charles-Cook.

W 48. minucie kartkę dostał Sandro Tremoulet z zespołu RFC Seraing. W 56. minucie w drużynie RFC Seraing doszło do zmiany. Morgan Poaty wszedł za Sandra Tremouleta.

Piłkarze Eupen odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Gary Magnee.

Od 74. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Eupen oraz dwie drużynie przeciwnej. W 78. minucie Antoine Bernier został zmieniony przez Valentina Guillaume'a, a za Mariusa Mouandilmadjego wszedł na boisko Simon Elisor, co miało wzmocnić zespół RFC Seraing. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jasona Davidsona na Jamesa Jeggo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Przewaga jedenastki Eupen w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Eupen, a piłkarzom RFC Seraing pokazał trzy.

Jedenastka Eupen dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna RFC Seraing w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.