KFCO Beerschot-Wilrijk - YR KV Mechelen 1-2 (0-0). Liga belgijska - 26. kolejka First Division A

14 lutego na Olympisch Stadion w Antwerpii odbył się mecz 26. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Beerschot-Wilrijka i KV Mechelen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem KV Mechelen 2-1.

F. Druijf 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Beerschot-Wilrijka.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie Issa Kaboré zastąpił Sandego Walsha.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Stipe Radiciowi z zespołu gospodarzy. Była to 34. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beerschot-Wilrijka w 52. minucie spotkania, gdy Raphael Holzhauser zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Trener Beerschot-Wilrijka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Blessing Eleke, a murawę opuścił Raphael Holzhauser. A trener KV Mechelen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikolę Storma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Aster Vranckx. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 77. minucie Lucas Bijker został zmieniony przez Onura Kayę, a za Geoffrego Hairemansa wszedł na boisko Ferdy Druijf, co miało wzmocnić jedenastkę KV Mechelen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorisa Brogna na George'a Broadbenta.

W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Lorisowi Brognowi, zawodnikowi Beerschot-Wilrijka.

Bramkarz Beerschot-Wilrijka wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 90. minucie Sandy Walsh wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Nikola Storm.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Ferdy Druijf. Asystę zaliczył Rob Schoofs.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Yannick Thoelen
34′ Stipe Radić
Abdallah Kerim Mrabti
 52′ (k.) 61′ Raphael Holzhauser
Rob Schoofs
Musashi Suzuki
Aster Vranckx63′
80′ 87′ Loris Brogno
Victor Christoffer Wernersson
87′ George Broadbent
Steven Defour
Yan Vorogovskiy
Onur Kaya77′
61′ Blessing Chibukie Eleke
Ferdy Druijf77′  90′
Abdoulie Sanyang
Nikola Storm63′

Sędzia nie ukarał piłkarzy KV Mechelen żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół KV Mechelen wymienił czterech graczy.