KFCO Beerschot-Wilrijk - KV Kortrijk 0-0. Liga belgijska - 22. kolejka First Division A

W meczu 22. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 27 stycznia, zespół Beerschot-Wilrijka zremisował z Kortrijk 0-0. Pojedynek odbył się na Olympisch Stadion w Antwerpii.

22. kolejka Belgia - First Division A
2021-01-27 18:45 | Stadion: Olympisch Stadion | Arbiter: Jan Boterberg
KFCO Beerschot-Wilrijk
KV Kortrijk
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Denisa Prychynenka z Beerschot-Wilrijka, a w 42. minucie Timothy'ego Derijcka z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Ante Palaversa z zespołu gości. Była to 52. minuta spotkania. W 62. minucie Blessing Eleke został zmieniony przez Tarika Tissoudalego.

Niedługo później trener Kortrijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jovan Stojanović, a murawę opuścił Teddy Chevalier. W 75. minucie Pierre Bourdin został zmieniony przez Yan Vorogovskiy, co miało wzmocnić drużynę Beerschot-Wilrijka. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zinha Ganę na Muhammeda Badamosiego. A trener Beerschot-Wilrijka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lorisa Brogna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Raphael Holzhauser.

W 89. minucie w jedenastce Kortrijk doszło do zmiany. Eric Ocansey wszedł za Ante Palaversę.

Marko Ilić
13′ Denis Prychynenko
Ante Palaversa52′ 89′
75′ Pierre Bourdin
Michiel Jonckheere
Ismaila Cheick Coulibaly
Faïz Selemani
Ryan Sanusi
Yevhen Makarenko
83′ Raphael Holzhauser
Teddy Étienne Chevalier74′
62′ Blessing Chibukie Eleke
Sambou Sissoko
75′ Yan Vorogovskiy
Yani Van Den Bossche
83′ Loris Brogno
Muhammed Badamosi81′
Abdoulie Sanyang
Eric Ocansey89′
62′ Tarik Tissoudali
Jovan Stojanović74′

Drużyna Kortrijk miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Beerschot-Wilrijka dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.