KFCO Beerschot-Wilrijk - KAA Gent 1-1 (1-1). Liga belgijska - 30. kolejka First Division A

W spotkaniu 30. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 10 stycznia, zespół Beerschot-Wilrijka zremisował z KAA Gent 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Olympisch Stadion w Antwerpii.

S. Kums 43'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki KAA Gent.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Sinan Bolat z jedenastki gości.

W ósmej minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beerschot-Wilrijka w 23. minucie spotkania, gdy Ismaila Coulibaly zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Abdulia Sanyang.

W 42. minucie arbiter ukarał kartką Frédérica Fransa, piłkarza Beerschot-Wilrijka.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie Sven Kums wyrównał wynik meczu z karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Musashi Suzuki, piłkarz gospodarzy. W 64. minucie Musashi Suzuki został zmieniony przez Mariusa Noubissiego.

Trener KAA Gent postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił obrońcę Alessia Castro-Montes'a i na pole gry wprowadził napastnika Tima Kleindiensta, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sulaymana Marreha z KAA Gent, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Jana Van den Bergha z drużyny przeciwnej. W 88. minucie w drużynie Beerschot-Wilrijka doszło do zmiany. David Mukuna-Trouet wszedł za Abdulię Sanyanga.

Na murawie, jak to często zdarzało się Beerschot-Wilrijkowi w tym sezonie, pojawił się Dario Van den Buijs, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Raphaela Holzhausera. Minutę później w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Dogbole Niangbo wszedł za Niklasa Dorscha. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sinan Bolat8′
42′ Frédéric Frans
Andreas Hanche-Olsen
Pierre Bourdin
Núrio Domingos Matias Fortuna
90′ Jan Van den Bergh
Michael Ngadeu-Ngadjui
Tom Pietermaat
Alessio Castro-Montes80′
 23′ Ismaila Cheick Coulibaly
Niklas Bernd Dorsch90′
8′ (k.) 90′ Raphael Holzhauser
Sulayman Marreh87′
Yan Vorogovskiy
Milad Mohammadi Keshmarzi
Ryan Sanusi
Sven Kums  43′ (k.)
88′ Abdulia Sanyang
Osman Bukari
49′ 64′ Musashi Suzuki
Bruno Godeau
90′ Dario Van den Buijs
Roman Bezus
Senne Ceulemans
Elisha Owusu
88′ David Mukuna-Trouet
Tim Kleindienst80′
64′ Marius Noubissi
Dogbole Franck Anderson Niangbo90′

Przewaga zespołu KAA Gent w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Beerschot-Wilrijka, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół KAA Gent w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.