KFCO Beerschot-Wilrijk - Club Brugge KV 0-3 (0-2). Liga belgijska - 20. kolejka First Division A

W meczu 20. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna Beerschot-Wilrijka przegrała z FC Brugge 0-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Olympisch Stadion w Antwerpii.

N. Lang 82'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Beerschot-Wilrijka.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Bas Dost wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge , strzelając gola w 15. minucie spotkania. Asystę zaliczył Charles De Ketelaere.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 19. minucie spotkania, gdy Odilon Kossounou zdobył drugą bramkę. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Dariowi Van den Buijsowi z Beerschot-Wilrijka. Była to 43. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Beerschot-Wilrijka rozpoczął w zmienionym składzie, za Yan Vorogovskiy wszedł Marius Noubissi. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Eduardowi Sobolowi z drużyny gości.

W 57. minucie Eduard Sobol został zmieniony przez Federica Riccę. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Janowi Van den Berghowi, zawodnikowi Beerschot-Wilrijka. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Beerschot-Wilrijka doszło do zmiany. Blessing Eleke wszedł za Toma Pietermaata.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 82. minucie spotkania, gdy Noa Noëll strzelił trzeciego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Ruud Vormer.

W 83. minucie kartkę dostał Noa Noëll, piłkarz gości. Chwilę później trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Youssouph Badji, a murawę opuścił Charles De Ketelaere. W tej samej minucie Noa Noëll został zmieniony przez Davida Okereke'a, a za Matsa Ritsa wszedł na boisko Stefano Denswil, co miało wzmocnić drużynę FC Brugge. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ismailę Coulibaly na George'a Broadbenta.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Simon Mignolet
63′ Mohamed Reda Halaimia
Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Frédéric Frans
Odilon Kossounou  19′
43′ Dario Van den Buijs
Brandon Mechele
67′ Jan Van den Bergh
Eduard Sobol48′ 57′
77′ Tom Daniel Bart Pietermaat
Mats Rits84′
63′ Abdoulie Sanyang
Charles De Ketelaere84′
46′ Yan Vorogovskiy
Ruud Willem Vormer
87′ Ismaila Cheick Coulibaly
Stefano Denswil84′
87′ George Broadbent
Federico Ricca Rostagnol57′
63′ Joren Dom
Ignace Van der Brempt
63′ Loris Brogno
Eder Alvarez-Balanta63′
77′ Blessing Chibukie Eleke
Youssouph Mamadou Badji84′
46′ Marius Noubissi
David Chidozie Okereke84′

Jedenastka Beerschot-Wilrijka zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.