KAS Eupen - YR KV Mechelen 1-1 (1-0). Liga belgijska - 10. kolejka First Division A

3 grudnia na Stadionie am Kehrweg odbył się pojedynek 10. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Eupen i KV Mechelen. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

R. Schoofs 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół KV Mechelen wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół KV Mechelen próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eupen w 20. minucie spotkania, gdy Julien Fontaine zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Nils Schouterden.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Eupen.

Trener Eupen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Smaila Prevljaka. Na boisko wszedł Amara Baby, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 67. minucie Adriano został zmieniony przez Jonathana Herisa.

Trener KV Mechelen postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Onura Kayę i na pole gry wprowadził napastnika Williama Toguiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom KV Mechelen: Jordiemu Vanlerberghemu w 78. i Joachimowi Van Damme'owi w 88. minucie. W 84. minucie Victor Wernersson został zmieniony przez Issę Kaboré, co miało wzmocnić drużynę KV Mechelen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Knowledge'a Musonę na Konana Jocelyna.

Bramkarz Eupen wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Rob Schoofs wyrównał wynik meczu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Siemen Voet
67′ Correia Claro Adriano
Victor Wernersson84′
86′ Knowledge Musona
Joachim Van Damme88′
62′ Smail Prevljak
Onur Kaya74′
 20′ Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi
Kerim Mrabti
Abdul Manaf Nurudeen
Yannick Thoelen
Andreas Beck
Lucas Bijker
67′ Jonathan Steve Heris
Issa Kaboré84′
Menno Koch
Thibault Peyre
62′ Amara Baby
Bas Van den Eynden
86′ Konan Ignace Jocelyn N’Dri
Niklo Dailly
Mamadou Koné
William Togui74′

Przewaga jedenastki KV Mechelen w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Eupen żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka KV Mechelen w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.