KAS Eupen - RSC Anderlecht Bruksela 1-1 (1-1). Liga belgijska - 2. kolejka First Division A

W pojedynku 2. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 31 lipca, drużyna Eupen zremisowała z Anderlechtem Bruksela 1-1 (1-1). Mecz na Stadionie am Kehrweg obejrzało 1 442 widzów.

2. kolejka Belgia - First Division A
2021-07-31 20:45 | Stadion: Stadion am Kehrweg | Widzów: 1442 | Arbiter: Jonathan Lardot
KAS Eupen
RSC Anderlecht Bruksela
1
1
J. Cools 45'
B. Raman 39'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Eupen wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach jedenastka Anderlechtu Bruksela próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Emmanuel Agbadou z Eupen. Była to 29. minuta pojedynku.

Nagle piłkarze Anderlechtu Bruksela nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie Benito Raman dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Anderlechtu Bruksela krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jens Cools. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Michaelowi Murillowi z jedenastki gości. Była to 61. minuta starcia. W 71. minucie Francis Apelete zastąpił Liora Refaelova.

Trener Anderlechtu Bruksela postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Majeeda Ashimeru i na pole gry wprowadził napastnika Isaaca Thelina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Mats Olsson wszedł za Benita Ramana. Po chwili trener Eupen postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Juliena Fontaine'a. Na boisko wszedł Carlos Embalo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w jedenastce Anderlechtu Bruksela doszło do zmiany. Anouar El Hadj wszedł za Yariego Verschaerena. W drugiej połowie nie padły gole.

Taylor Harwood-Bellis
29′ Emmanuel Agbadou
Hannes Delcroix
Jordi Amat Maas
Wesley Theodorus Hoedt
Andreas Beck
Joshua Jon Cullen
 45′ Jens Cools
Benito Raman  39′ 82′
89′ Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi
Mats Kristoffer Olsson82′
89′ Carlos Apna Embalo
Lior Refaelov71′
Leonardo Miramar Rocha
Isaac Kiese Thelin82′

Przewaga drużyny Anderlechtu Bruksela w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Anderlechtu Bruksela w drugiej połowie wymienił czterech graczy.