KAS Eupen - Royale Union Saint-Gilloise 2-3 (0-2). Liga belgijska - 12. kolejka First Division A

W pojedynku 12. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 23 października, drużyna Eupen przegrała z Royale Union Saint-Gilloise 2-3 (0-2). Mecz na Stadionie am Kehrweg obejrzało 2 950 widzów.

12. kolejka Belgia - First Division A
2021-10-23 20:45 | Stadion: Stadion am Kehrweg | Widzów: 2950 | Arbiter: Bram Van Driessche
C. Nielsen 79'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Royale Union Saint-Gilloise nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Deniz Undav. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Royale Union Saint-Gilloise: Christianowi Burgessowi w 21. i Bartowi Nieuwkoopowi w 23. minucie.

Drużyna Eupen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie wynik na 0-2 podwyższył Teddy Teuma. Asystę przy golu zanotował Deniz Undav.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 67. minucie Andreas Beck zastąpił Konana Jocelyna. W tej samej minucie w jedenastce Eupen doszło do zmiany. Sibiry Keita wszedł za Juliena Fontaine'a.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Denizowi Undavowi, piłkarzowi Royale Union Saint-Gilloise. Po chwili trener Royale Union Saint-Gilloise postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Damien Marcq, a murawę opuścił Loïc Lapoussin.

Bramkarz Royale Union Saint-Gilloise wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 75. minucie bramkę kontaktową zdobył Edo Kayembe.

Zespół Royale Union Saint-Gilloise krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko trzy minuty, ponieważ drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Emmanuel Agbadou. Asystę zaliczył Jordi Amat.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 79. minucie wynik ustalił Casper Mørup. Przy strzeleniu gola asystował Dante Vanzeir.

Trener Eupen postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Isaaca Nuhu i na pole gry wprowadził napastnika Leonarda Rochę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy Royale Union Saint-Gilloise: Deniz Undav, Kaoru Mitoma, Dante Vanzeir, na ich miejsce weszli: Matthew Sorinola, Guillaume François, Felipe Avenatti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jensa Coolsa, Sibiry'ego Keity zajęli: Jérôme Déom, Boris Lambert. W siódmej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Jordiemu Amatowi z Eupen.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Ismaël Kandouss
90′ Jordi Amat Maas
Siebe Van der Heyden
 78′ Emmanuel Elysee Djedje Agbadou
Christian Albert Elliot Burgess21′
 75′ Edo Kayembe
Loïc Andre Terry Lapoussin74′
81′ Isaac Nuhu
Bart Nieuwkoop23′
67′ Andreas Beck
Kaoru Mitoma90′
Stef Peeters
Teddy Teuma  29′
81′ Jens Cools
Casper Mørup Nielsen  79′
Smail Prevljak
Dante Vanzeir90′
67′ Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi
Deniz Undav  7′ (k.) 68′ 88′
Abdul Manaf Nurudeen
Lucas Frédéric Pirard
84′ Boris Lambert
Guillaume François90′
Benoît Guy Jean Poulain
Matthew Alexander Sorinola88′
81′ Jérôme Déom
Jonas Valentin Bager
67′ 84′ Sibiry Keita
Damien Marcq74′
67′ Konan Ignace Jocelyn N’Dri
Ilyes Ziani
81′ Leonardo Miramar Rocha
Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus90′

Przewaga zespołu Eupen w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Jedenastka Royale Union Saint-Gilloise zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Eupen, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Royale Union Saint-Gilloise w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.