KAS Eupen - KV Kortrijk 2-0 (0-0). Liga belgijska - 31. kolejka First Division A

20 marca na Stadionie am Kehrweg odbył się pojedynek 31. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Eupen i Kortrijk. Starcie zakończyło się zwycięstwem Eupen 2-0.

K. Musona 80'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Eupen zajmowała 13., natomiast jedenastka Kortrijk - 14. pozycję.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka Kortrijk wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Eupen zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kortrijk była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Eupen w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Julien Fontaine. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Stef Peeters.

W 61. minucie Trent Sainsbury został zmieniony przez Pape'a Guèyego. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yevhena Makarenkę z Kortrijk, a w 78. minucie Knowledge'a Musonę z drużyny przeciwnej. W 72. minucie w zespole Kortrijk doszło do zmiany. Ante Palaversa wszedł za Yevhena Makarenkę.

Kibice Kortrijk nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jovana Stojanovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy. Murawę musiał opuścić Teddy Chevalier. Po chwili trener Eupen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Amara Baby, a murawę opuścił Julien Fontaine.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eupen w 80. minucie spotkania, gdy Knowledge Musona zdobył drugą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonym czasie gry w zespole Eupen doszło do zmiany. Andreas Beck wszedł za Knowledge'a Musonę. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jonathanowi Herisowi i Aleksandarowi Radovanoviciowi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Marko Ilić
90′ Jonathan Steve Heris
Yevhen Oleksandrovych Makarenko70′ 72′
 80′ 78′ 90′ Knowledge Musona
Teddy Étienne Chevalier79′
Smail Prevljak
Zinho Gano
 52′ 80′ Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi
Faïz Selemani
Robin Himmelmann
Adam Jakubech
90′ Andreas Beck
Ante Palaversa72′
Silas Gnaka
Sambou Sissoko
Boris Lambert
Yani Van Den Bossche
80′ Amara Baby
Brice Verkerken
Aleksandar Boljević
Pape Habib Guèye61′
Mamadou Koné
Jovan Stojanović79′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Kortrijk w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.