KAS Eupen - KRC Genk 1-4 (1-2). Liga belgijska - 18. kolejka First Division A

W meczu 18. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 6 stycznia, drużyna Eupen przegrała z KRC Genk 1-4 (1-2). Starcie odbyło się na Stadionie am Kehrweg.

P. Onuachu 42',48',60'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków drużyna Eupen wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy KRC Genk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Junya Ito. Asystę przy golu zaliczył Bastien Toma.

Zespół Eupen wyrównał wynik meczu. W 14. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stef Peeters. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Edo Kayembe.

W 30. minucie Knowledge Musona został zmieniony przez Jonathana Herisa.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 42. minucie Ebere Onuachu dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Junya Ito.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jules'owi Kouassiemu i Edowi Kayembe'owi.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania arbiter przyznał kartkę Théo Defourny'emu z Eupen.

W 48. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ebere Onuachu z KRC Genk.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KRC Genk w 60. minucie spotkania, gdy Ebere Onuachu zdobył z karnego czwartą bramkę. W 62. minucie sędzia ukarał kartką Jordiego Amata, piłkarza Eupen.

Chwilę później trener KRC Genk postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Bastiena Tomę. Na boisko wszedł Patrik Hroszovsky, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Adriano został zmieniony przez Juliena Fontaine'a, co miało wzmocnić zespół Eupen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jules'a Kouassiego na Kristiana Thorstvedta oraz Ebere'a Onuachu na Cyriela Dessersa. Niedługo później trener Eupen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Konan Jocelyn, a murawę opuścił Amara Baby.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w drużynie Eupen za Benoîta Poulaina wszedł Andreas Beck, a w jedenastce KRC Genk Théo Bongonda zmienił Bryana Limbombe'a. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

KRC Genk
47′ Théo Defourny
Daniel Vuković
63′ Correia Claro Adriano
Daniel Muñoz Mejía
62′ Jordi Amat Maas
Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa
78′ Benoît Guy Jean Poulain
Jhon Janer Lucumí Bonilla
Senna Malik Miangué
Jere Juhani Uronen
Emmanuel Agbadou
Bastien Toma63′
45′ Edo Kayembe
Bryan Heynen
 14′ Stef Peeters
Jules Christ Eboue Kouassi45′ 69′
30′ Knowledge Musona
Junya Ito  9′
Smail Prevljak
Ebere Paul Onuachu  42′, 48′ (k.), 60′ (k.) 69′
77′ Amara Baby
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo78′
Ortwin De Wolf
Maarten Vandevoordt
78′ Andreas Beck
Gerardo Daniel Arteaga Zamora
30′ Jonathan Steve Heris
Patrik Hroszovsky63′
Menno Koch
Kristian Thorstvedt69′
Jens Cools
Dries Wouters
63′ Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi
Cyriel Dessers69′
77′ Konan Ignace Jocelyn N’Dri
Bryan Limbombe Ekango78′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Eupen, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.