KAA Gent - Waasland-Beveren 3-0 (1-0). Liga belgijska - 18. kolejka First Division A

16 grudnia na GHELAMCO-arena odbył się pojedynek 18. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KAA Gent i Waasland-Beveren. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KAA Gent 3-0.

O. Bukari 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka KAA Gent wygrała aż 15 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KAA Gent w 25. minucie spotkania, gdy Alessio Castro-Montes strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Vadis Odjidja-Ofoe.

W 32. minucie w zespole Waasland-Beveren doszło do zmiany. Andrija Vukčević wszedł za Serge'a Leuko. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Andreasowi Wieglowi z drużyny gości. Była to 37. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KAA Gent.

Na drugą połowę jedenastka Waasland-Beveren wyszła w zmienionym składzie, za Andreasa Wiegla wszedł Jur Schryvers.

Zespół Waasland-Beveren ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie wynik na 2-0 podwyższył Roman Yaremchuk. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Osman Bukari.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andreasa Hanchego-Olsena z KAA Gent, a w 66. minucie Michaela Freya z drużyny przeciwnej. W 78. minucie Andreas Hanche-Olsen zastąpił Dina Arslanagicia. W 80. minucie Alexis Gamboa został zmieniony przez Sadka Chebela, co miało wzmocnić jedenastkę Waasland-Beveren. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Svena Kumsa na Elishę Owusu.

Trener KAA Gent wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tima Kleindiensta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Vadis Odjidja-Ofoe. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzecią bramkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Osman Bukari wywołał eksplozję radości wśród kibiców KAA Gent, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu spotkania. Asystę przy bramce zanotował Tim Kleindienst.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Nordin Jackers
61′ 78′ Andreas Schjølberg Hanche-Olsen
Brendan Schoonbaert
Núrio Domingos Matias Fortuna
Alexis Gamboa80′
Michael Ngadeu-Ngadjui
Dries Wuytens
 25′ Alessio Castro-Montes
Leonardo Bertone
Niklas Bernd Dorsch
Andreas Wiegel37′ 46′
83′ Sven Kums
Serge Sidoine Tchaha Leuko32′
Milad Mohammadi Keshmarzi
Georges Constant Mandjeck
89′ Vadis Odjidja-Ofoe
Aboubakary Yeli Koita
 90′ Osman Bukari
Michael Frey66′
 53′ Roman Jaremczuk
Daan Heymans
Davy Roef
Lucas Frédéric Pirard
78′ Dino Arslanagić
Denzel Jubitana
83′ Elisha Owusu
Sadek Jordan Chebel Faucher80′
89′ Tim Kleindienst
Danel Sinani

Drużyna KAA Gent zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Waasland-Beveren.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom KAA Gent, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.