KAA Gent - SV Zulte-Waregem 0-3 (0-2). Liga belgijska - 14. kolejka First Division A

W starciu 14. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół KAA Gent przegrał z Zulte-Waregem 0-3 (0-2). Mecz odbył się na GHELAMCO-arena.

J. Vossen 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 pojedynków jedenastka KAA Gent wygrała 14 razy i zanotowała 12 porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół KAA Gent próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Michael Ngadeu-Ngadjui z jedenastki gospodarzy. Była to 25. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Omar Govea wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zulte-Waregem , strzelając gola w 27. minucie pojedynku.

Drużyna KAA Gent ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Tomáš Chorý. Sytuację bramkową stworzył Bassem Srarfi.

Drugą połowę jedenastka KAA Gent rozpoczęła w zmienionym składzie, za Romana Bezusa wszedł Elisha Owusu. W 54. minucie kartkę dostał Laurens De Bock z Zulte-Waregem.

W 64. minucie Sven Kums zastąpił Dogbole'a Niangbo. Po chwili trener Zulte-Waregem postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Tomáša Chorego. Na boisko wszedł Jelle Vossen, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w drużynie KAA Gent doszło do zmiany. Jordan Botaka wszedł za Alessia Castro-Montes'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zulte-Waregem w 82. minucie spotkania, gdy Jelle Vossen strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Omara Govei.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Cameron Humphreys
25′ Michael Ngadeu-Ngadjui
Laurens Henry Cristine De Bock54′
77′ Alessio Castro-Montes
Bassem Srarfi90′
Vadis Odjidja-Ofoe
Olivier Deschacht
64′ Sven Kums
Omar Govea  27′ 89′
Milad Mohammadi Keshmarzi
Ibrahima Seck
Niklas Bernd Dorsch
Damien Marcq
46′ Roman Bezus
Ewoud Pletinckx
77′ Jordan Rolly Botaka
Panagiotis Armenakas89′
Bruno Godeau
Mathieu De Smet90′
46′ Elisha Owusu
Abdoulaye Sissako
Matisse Samoise
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
64′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Jelle Vossen71′  82′

Przewaga zespołu KAA Gent w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.