KAA Gent - Standard Liege 3-1 (1-0). Liga belgijska - 16. kolejka First Division A

W starciu 16. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 28 listopada, jedenastka KAA Gent wygrała ze Standardem Liege 3-1 (1-0). Mecz na GHELAMCO-arena obejrzało 18 120 widzów.

16. kolejka Belgia - First Division A
2021-11-28 18:30 | Stadion: GHELAMCO-arena | Widzów: 18120 | Arbiter: Jonathan Lardot
A. Dønnum 68'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 115 spotkań drużyna Standardu Liege wygrała 52 razy i zanotowała 41 porażek oraz 22 remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jacksonowi Mulece ze Standardu Liege. Była to 11. minuta spotkania.

Nieoczekiwanie piłkarze KAA Gent nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Tarik Tissoudali.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KAA Gent.

Na drugą połowę jedenastka Standardu Liege wyszła w zmienionym składzie, za Merveille'a Bokadiego wszedł João Klauss. W 54. minucie Selim Amallah został zmieniony przez Maxime'a Lestienne'a.

W 57. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Standardu Liege Hugo Siquet.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tarik Tissoudali z KAA Gent.

Zawodnicy Standardu Liege szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Aron Dønnum. Sytuację bramkową stworzył Nicolas Raskin.

Trener Standardu Liege wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mehdiego Carcelę-Gonzaleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jackson Muleka. W 81. minucie sędzia pokazał kartkę Nielsowi Nkounkou, piłkarzowi Standardu Liege. W tej samej minucie trener KAA Gent postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Matisse'a Samoise'a wszedł Alessio Castro-Montes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi KAA Gent utrzymać prowadzenie.

Od 82 minuty boisko opuścili piłkarze KAA Gent: Vadis Odjidja-Ofoe, Elisha Owusu, Tarik Tissoudali, Laurent Depoitre, na ich miejsce weszli: Sulayman Marreh, Andrew Hjulsager, Yonas Malede, Ilombé Mboyo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolasa Raskina, Nielsa Nkounkou zajęli: Damjan Pavlović, Collins Fai. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Konstantinos Laifis
89′ Elisha Owusu
Niels Patrick Nkounkou81′ 82′
81′ Matisse Samoise
Nicolas Thierry Raskin82′
Sven Kums
Merveille Bopé Bokadi46′
Núrio Domingos Matias Fortuna
Gojko Cimirot
89′ Vadis Odjidja-Ofoe
Aron Leonard Dønnum  68′
90′ Laurent Depoitre
Jackson Muleka Kyanvubu11′ 75′
 22′, 67′ 89′ Tarik Tissoudali
Selim Amallah54′
Davy Roef
Matthieu Luka Epolo
81′ Alessio Castro-Montes
Collins Ngoran Suiru Fai82′
Bruno Godeau
Damjan Pavlović82′
89′ Andrew Hjulsager
Moussa Sissako
89′ Sulayman Marreh
Mehdi Carcela-Gonzalez75′
89′ Yonas Malede
Maxime Kristof Lestienne54′
90′ Ilombé Mboyo
João Klauss de Mello46′

Arbiter nie ukarał zawodników KAA Gent żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.