KAA Gent - Standard Liege 2-0 (1-0). Liga belgijska - 5. kolejka First Division A

19 maja na GHELAMCO-arena odbyło się starcie 5. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KAA Gent i Standardu Liege. Mecz zakończył się zwycięstwem KAA Gent 2-0.

R. Yaremchuk 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 114 pojedynków jedenastka Standardu Liege wygrała 52 razy i zanotowała 40 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KAA Gent w siódmej minucie spotkania, gdy Yonas Malede strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sven Kums.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Michaelowi Ngadeu-Ngadjuiemu z KAA Gent. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KAA Gent.

W 49. minucie kartkę dostał Maxime Lestienne, zawodnik Standardu Liege. W 58. minucie Zinho Vanheusden został zmieniony przez Noëgo Dussenne'a.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alessia Castro-Montes'a z KAA Gent, a w 70. minucie Michela-Ange'a Balikwishę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener KAA Gent postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Vadisa Odjidja-Ofoego. Na boisko wszedł Sulayman Marreh, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w zespole KAA Gent doszło do zmiany. Igor Plastun wszedł za Alessia Castro-Montes'a.

A trener Standardu Liege wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mehdiego Carcelę-Gonzaleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Maxime Lestienne. Od 75 minuty boisko opuścili zawodnicy KAA Gent: Yonas Malede, Roman Bezus, Sven Kums, na ich miejsce weszli: Tarik Tissoudali, Alexandre De Bruyn, Adewale Oladoye. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Klaussa, Edena Shamira zajęli: Abdoul Tapsoba, Alexandro Calut.

Dopiero pod koniec meczu Roman Yaremchuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców KAA Gent, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. To już dwudzieste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Tarik Tissoudali.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Zinho Vanheusden58′
40′ Michael Ngadeu-Ngadjui
Konstantinos Laifis
72′ Vadis Odjidja-Ofoe
Nicolas Gavory
Matisse Samoise
Eden Shamir85′
66′ 72′ Alessio Castro-Montes
Michel-Ange Balikwisha70′
90′ Sven Kums
Allan Delferriere
90′ Roman Bezus
Jackson Muleka Kyanvubu
 7′ 80′ Yonas Malede
João Klauss de Mello75′
 90′ Roman Jaremczuk
Maxime Kristof Lestienne49′ 75′
Davy Roef
Matthieu Luka Epolo
72′ Igor Plastun
Alexandro Calut85′
90′ Alexandre De Bruyn
Noë Dussenne58′
Wouter George
Collins Ngoran Suiru Fai
72′ Sulayman Marreh
Damjan Pavlovic
90′ Adewale Oladoye
Mehdi Carcela-Gonzalez75′
80′ Tarik Tissoudali
Abdoul Fessal Tapsoba75′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Standardu Liege w drugiej połowie dokonała czterech zmian.