KAA Gent - Koninklijke Voetbalclub Westerlo 2-1 (2-1). Liga - 3. kolejka

W pojedynku 3. kolejki Jupiler Pro League, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna KAA Gent wygrała z Westerlo 2-1 (2-1). Starcie odbyło się na Ghelamco Arena.

W  pojedynku 3. kolejki  Jupiler Pro League, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna KAA Gent wygrała  z Westerlo  2-1 (2-1). Starcie odbyło się na Ghelamco Arena.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka KAA Gent wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Westerlo otworzyli wynik. W pierwszych minutach meczu bramkę zdobył Igor Vetokele.

W 33. minucie Andrew Hjulsager został zastąpiony przez Ibrahima Salaha.

Drużyna KAA Gent nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił Sulayman Marreh. Asystę przy bramce zanotował Jordan Torunarigha.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KAA Gent w 45. minucie spotkania, gdy Hugo Cuypers strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Trener KAA Gent postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Matisse'a Samoise'a wszedł Bruno Godeau, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce KAA Gent utrzymać prowadzenie. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Westerlo: Jan Bernat, Dorgeles Nene, a na ich miejsce weszli Mathias Fixelles, Kyan Vaesen.

Trener Westerlo postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Ravila Tagira i na pole gry wprowadził napastnika Tuura Dierckksa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Igor Vetokele został zmieniony przez Nicolasa Madsena, a za Thomasa Van den Keybusa wszedł na boisko Fernand Goure, co miało wzmocnić jedenastkę Westerlo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Malicka Fofanę na Darka Lemajicia oraz Svena Kumsa na Andreasa Hanchego-Olsena. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom KAA Gent: Sulaymanowi Marrehowi w 75. minucie i Darkowi Lemajiciowi w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Westerlo żadną kartką, natomiast zawodnikom KAA Gent przyznał dwie żółte.

Drużyna KAA Gent dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Westerlo w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.