KAA Gent - Excel Mouscron 4-0 (1-0). Liga belgijska - 26. kolejka First Division A

15 lutego na GHELAMCO-arena odbył się mecz 26. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KAA Gent i Excelu Mouscron. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KAA Gent 4-0.

T. Tissoudali 70'

Jedenastka Excelu Mouscron przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół KAA Gent wygrał aż dziewięć razy, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KAA Gent w 28. minucie spotkania, gdy Roman Yaremchuk zdobył pierwszą bramkę. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KAA Gent.

Drugą połowę drużyna Excelu Mouscron rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matíasa Silvestrego wszedł Christophe Lepoint. Trener Excelu Mouscron postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Serge Tabekou, a murawę opuścił Imad Faraj.

W 65. minucie kartkę dostał Saad Agouzoul, zawodnik gości. W 66. minucie Dogbole Niangbo zastąpił Tarika Tissoudalego. W tej samej minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Vadis Odjidja-Ofoe wszedł za Romana Bezusa.

Zespół Excelu Mouscron ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy pokonał bramkarza Tarik Tissoudali. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Roman Yaremchuk.

Między 71. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze KAA Gent: Milad Mohammadi, Alessio Castro-Montes, na ich miejsce weszli: Núrio Fortuna, Osman Bukari. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brunona Xadasa, Béniego Badibangi zajęli: Harlem-Eddy Gnohéré, Fabrice Olinga.

W 85. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Roman Yaremchuk z KAA Gent. Asystę zaliczył Vadis Odjidja-Ofoe.

W 88. minucie kartkę otrzymał Elisha Owusu z jedenastki gospodarzy. W samej końcówce pojedynku w drużynie KAA Gent doszło do zmiany. Matisse Samoise wszedł za Svena Kumsa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Bramkę na 4-0 zdobył hat-tricka w doliczonej pierwszej minucie starcia Roman Yaremchuk. Bramka padła po podaniu Vadisa Odjidja-Ofoego.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Saad Agouzoul65′
81′ Alessio Castro-Montes
Dimitri Mohamed
89′ Sven Kums
Marko Bakić
81′ Milad Mohammadi Keshmarzi
Imad Faraj58′
88′ Elisha Owusu
Béni Badibanga Diata71′
 28′, 85′, 90′ Roman Yaremchuk
Jean Emile Junior Onana Onana
66′ Roman Bezus
Bruno Alexandre Vieira Almeida71′
66′ Dogbole Franck Anderson Niangbo
Nuno Miguel da Costa Jóia
Davy Roef
Vaso Vasić
81′ Núrio Domingos Matias Fortuna
Robbe Quirynen
66′ Vadis Odjidja-Ofoe
Deni Hočko
89′ Matisse Samoise
Christophe Lepoint46′
81′ Osman Bukari
Fabrice Olinga71′
Dylan Mbayo
Harlem-Eddy Gnohéré71′
66′  70′ Tarik Tissoudali
Serge Tabekou58′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół KAA Gent w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.