KAA Gent - Club Brugge KV 0-4 (0-0). Liga belgijska - 28. kolejka First Division A

15 marca na GHELAMCO-arena odbył się mecz 28. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KAA Gent i FC Brugge. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Brugge 4-0.

D. Pérez 80'

Zespół FC Brugge bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 115 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż 55 razy, zremisował 28, a przegrał tylko 32.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Hans Vanaken z jedenastki gości. Była to 19. minuta starcia.

Trener FC Brugge wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Charles'a De Ketelaere'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tahith Chong. Posunięcie trenera było słuszne. Charles'a De Ketelaere'a strzelił kolejnego gola w 63. minucie spotkania. Drugą połowę jedenastka FC Brugge rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eduarda Sobola, Edera Alvareza-Balantę weszli Stefano Denswil, Mats Rits.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 52. minucie spotkania, gdy Bas Dost zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Charles De Ketelaere.

W 60. minucie Elisha Owusu został zmieniony przez Niklasa Dorscha.

Niedługo później Charles De Ketelaere wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, strzelając kolejnego gola w 63. minucie meczu. Asystę zanotował Hans Vanaken.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bas Dost z FC Brugge. W 69. minucie Alessio Castro-Montes został zmieniony przez Tarika Tissoudalego, a za Romana Bezusa wszedł na boisko Vadis Odjidja-Ofoe, co miało wzmocnić jedenastkę KAA Gent. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Basa Dosta na Daniela Péreza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 80. minucie spotkania, gdy Daniel Pérez strzelił czwartego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Ruud Vormer.

Niedługo później trener KAA Gent postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Osman Bukari, a murawę opuścił Núrio Fortuna. W tej samej minucie Laurent Depoitre został zmieniony przez Brunona Godeau, co miało wzmocnić jedenastkę KAA Gent. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hansa Vanakena na Davida Okereke'a. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
81′ Núrio Domingos Matias Fortuna
Brandon Mechele
Dino Arslanagić
Matej Mitrović
69′ Alessio Castro-Montes
Eduard Sobol46′
Sven Kums
Noa Noëll Lang
Milad Mohammadi Keshmarzi
Hans Vanaken19′ 85′
60′ Elisha Owusu
Tahith Chong46′
69′ Roman Bezus
Ruud Willem Vormer
Roman Jaremczuk
Eder Alvarez-Balanta46′
81′ Laurent Depoitre
Bas Leon Dost  52′, 67′ 70′
Davy Roef
Ethan Shea Horvath
81′ Bruno Godeau
Stefano Denswil46′
60′ Niklas Bernd Dorsch
Federico Ricca Rostagnol
Sulayman Marreh
Charles De Ketelaere46′  63′
69′ Vadis Odjidja-Ofoe
Mats Rits46′
81′ Osman Bukari
David Chidozie Okereke85′
69′ Tarik Tissoudali
Daniel Alejandro Pérez Córdova70′  80′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Brugge przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.