KAA Gent - Cercle Brugge KSV 2-1 (0-1). Liga belgijska - 9. kolejka First Division A

W meczu 9. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 26 września, drużyna KAA Gent zwyciężyła z Cercle Brugge 2-1 (0-1). Mecz na GHELAMCO-arena obejrzało 16 391 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-26 16:00 | Stadion: GHELAMCO-arena | Widzów: 16391 | Arbiter: Christof Dierick
Álex Millán 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 74 pojedynki jedenastka KAA Gent wygrała 35 razy i zanotowała 17 porażek oraz 22 remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom KAA Gent: Christopherowi Opériemu w 21. i Michaelowi Ngadeu-Ngadjuiemu w 36. minucie.

W tym czasie to piłkarze Cercle Brugge otworzyli wynik. W 38. minucie Álex Millán dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego.

W 41. minucie arbiter ukarał kartką Edgarasa Utkusa, zawodnika Cercle Brugge. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cercle Brugge.

Na drugą połowę zespół KAA Gent wyszedł w zmienionym składzie, za Ilombé Mboya wszedł Roman Bezus. W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Leonardowi Lopesowi z drużyny gości.

W 60. minucie Sven Kums został zmieniony przez Elishę Owusu. W tej samej minucie w jedenastce KAA Gent doszło do zmiany. Darko Lemajić wszedł za Vakouna Baya. Trener KAA Gent postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Christophera Opériego i na pole gry wprowadził napastnika Yonasa Maledego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę KAA Gent w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Julien De Sart.

Między 64. a 71. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KAA Gent w 73. minucie spotkania, gdy Darko Lemajić strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Giorgi Chakvetadze.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Ahoueke Denkey z Cercle Brugge. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Senna Malik Miangué
36′ Michael Ngadeu-Ngadjui
Jesper Daland
Alessio Castro-Montes
Victor Alexander da Silva
60′ Sven Kums
Leonardo Adelino da Silva Lopes51′
 63′ 71′ Julien Ariel De Sart
Alexander Jacques Corryn86′
21′ 60′ Christopher Opéri
Charles Vanhoutte78′
78′ Giorgi Chakvetadze
Elimane Frank Kanoute66′ 78′
60′ Vakoun Issouf Bayo
Alejandro Millán Iranzo  38′ (k.) 64′ 78′
46′ Ilombé Mboyo
Ahoueke Steeve Kévin Denkey90′
Davy Roef
Warleson Stellion Lisboa Oliveira
46′ Roman Bezus
Dimitar Velkovski86′
Sulayman Marreh
Olivier Deman78′
60′ Elisha Owusu
Hannes Van der Bruggen78′
60′  73′ Darko Lemajić
Dino Hotič86′
60′ Yonas Malede
Rabbi Matondo78′
78′ Tarik Tissoudali
Waldo Rubio Martín

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Cercle Brugge w pierwszej połowie, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.