KAA Gent - Cercle Brugge KSV 1-0 (0-0). Liga belgijska - 31. kolejka First Division A

21 marca na GHELAMCO-arena odbyło się starcie 31. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KAA Gent i Cercle Brugge. Pojedynek zakończył się zwycięstwem KAA Gent 1-0.

A. Castro-Montes 81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 spotkania jedenastka KAA Gent wygrała 34 razy i zanotowała 17 porażek oraz 22 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Leonardowi Lopesowi z zespołu gości. Była to 14. minuta pojedynku.

W 15. minucie Jean Harisson został zmieniony przez Alexandra Corryna. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna KAA Gent wyszła w zmienionym składzie, za Andreasa Hanchego-Olsena, Milada Mohammadiego weszli Michael Ngadeu-Ngadjui, Tarik Tissoudali. Trener KAA Gent postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Vadis Odjidja-Ofoe, a murawę opuścił Roman Bezus.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ike'a Ugbo z Cercle Brugge, a w 67. minucie Romana Yaremchuka z drużyny przeciwnej. W 53. minucie Dino Arslanagić został zmieniony przez Brunona Godeau, co miało wzmocnić jedenastkę KAA Gent. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Charles'a Vanhoutte'a na Kévina Hoggasa w 65. minucie oraz Leonarda Lopesa na Calvina Dekuypera w tej samej minucie. Trener Cercle Brugge postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Oliviera Demana i na pole gry wprowadził napastnika Dina Hotiča, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cercle Brugge doszło do zmiany. Ahoueke Denkey wszedł za Anthony'ego Musabę.

W 81. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Alessia Castro-Montes'a. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W 85. minucie kartkę dostał Sven Kums, piłkarz KAA Gent.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie KAA Gent doszło do zmiany. Sulayman Marreh wszedł za Romana Yaremchuka.

Thomas Didillon
46′ Andreas Hanche-Olsen
Jean Harisson Marcelin15′
Núrio Domingos Matias Fortuna
Strahinja Pavlović
53′ Dino Arslanagić
David Robert Bates
 81′ 81′ (k.) Alessio Castro-Montes
Victor Alexander da Silva
Elisha Owusu
Charles Vanhoutte65′
85′ Sven Kums
Giulian Biancone
46′ Milad Mohammadi Keshmarzi
Leonardo Adelino da Silva Lopes14′ 73′
46′ Roman Bezus
Olivier Deman73′
Laurent Depoitre
Anthony Musaba74′
67′ 86′ Roman Jaremczuk
Iké Dominique Ugbo51′
Davy Roef
Sébastien Bruzzese
53′ Bruno Godeau
Alexander Jacques Corryn15′
46′ Michael Ngadeu-Ngadjui
Robbe Decostere
86′ Sulayman Marreh
Calvin Dekuyper73′
46′ Vadis Odjidja-Ofoe
Kévin Hoggas65′
Osman Bukari
Ahoueke Steeve Kévin Denkey74′
46′ Tarik Tissoudali
Dino Hotič73′

Zespół KAA Gent był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.