Excel Mouscron - Standard Liege 1-0 (1-0). Liga belgijska - 29. kolejka First Division A

7 marca na Stade Le Canonnier odbył się pojedynek 29. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Excelu Mouscron i Standardu Liege. Starcie zakończyło się zwycięstwem Excelu Mouscron 1-0.

H. Siquet 37' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Standardu Liege wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko cztery.

Już w pierwszych minutach drużyna Standardu Liege próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 37. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Standardu Liege Hugo Siquet.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Excelu Mouscron.

W 59. minucie Mehdi Carcela-Gonzalez został zmieniony przez Abdoula Tapsobę. A trener Excelu Mouscron wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Darlya Nlandu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Bruno Xadas.

W 66. minucie Hugo Siquet został zmieniony przez Williama Balikwishę, a za Nicolasa Raskina wszedł na boisko Laurent Jans, co miało wzmocnić zespół Standardu Liege. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serge'a Tabekou na Hamdiego Harbaouiego w 78. minucie oraz Fabrice'a Olingę na Ela Gueyego w tej samej minucie. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Nicolas Thierry Raskin78′
90′ Marko Bakić
Hugo Siquet 37′ (samob.) 66′
78′ Serge Tabekou Ouambé
Gojko Cimirot
73′ 89′ Fabrice Olinga
Maxime Kristof Lestienne
Deni Hočko
Mehdi Carcela-Gonzalez59′
66′ Bruno Alexandre Vieira Almeida
João Klauss de Mello
Nuno Miguel da Costa Jóia
Jackson Muleka Kyanvubu
Nick Gillekens
Jean-Francois Gillet
89′ El Hadji Arfang Gueye
Noë Dussenne
66′ Darly Nlandu
William Balikwisha66′
78′ Hamdi Harbaoui
Abdoul Fessal Tapsoba59′

Jeśli drużyna Standardu Liege nie wykorzystała 14 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Excelu Mouscron otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.