Excel Mouscron - Saint-Truidense 3-2 (1-0). Liga belgijska - 11. kolejka First Division A

1 grudnia na Stade Le Canonnier odbył się pojedynek 11. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Excelu Mouscron i Saint-Truidense. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Excelu Mouscron 3-2.

K. Nakamura 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Saint-Truidense wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 17. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Markowi Bakiciowi i Ibrahimie Sankhon.

W tym czasie to zawodnicy Excelu Mouscron otworzyli wynik. W 18. minucie Marko Bakić dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hervé Koffiego z Excelu Mouscron, a w 37. minucie Pola Garcíę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Excelu Mouscron.

Drugą połowę drużyna Excelu Mouscron rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marka Bakicia wszedł Deni Hočko. Także w jedenastce Saint-Truidense w czasie przerwy zaszły zmiany, za Ibrahimę Sankhon wszedł Wolke Janssens.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Excelu Mouscron, zdobywając kolejną bramkę. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Nuno Da Costa. Przy zdobyciu bramki pomógł Fabrice Olinga.

W 55. minucie za Nuna Da Costę wszedł Serge Tabekou. W 59. minucie w jedenastce Saint-Truidense doszło do zmiany. Duckens Nazon wszedł za Christophera Durkina. W 63. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Yuma Suzuki.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia w zespole Saint-Truidense doszło do zmiany. Keito Nakamura wszedł za Facunda Colidia. Chwilę później trener Excelu Mouscron postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Harlema-Eddy'ego Gnohérégo. Na boisko wszedł Imad Faraj, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelu Mouscron w 81. minucie spotkania, gdy Imad Faraj zdobył trzecią bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Bruno Xadas.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Keito Nakamura. Asystę przy golu zanotował Yuma Suzuki.

Minutę później sędzia przyznał kartki Brunonowi Xadasowi z Excelu Mouscron i Wolke'owi Janssensowi z jedenastki gości. Drużynie Saint-Truidense zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Excelu Mouscron.

Colidio
34′ Hervé Kouakou Koffi
Liberato Gianpaolo Cacace
 18′ 17′ 46′ Marko Bakić
Samuel Asamoah
90′ Bruno Alexandre Vieira Almeida
Christopher James Durkin59′
Jean Emile Junior Onana Onana
Steve Danny Marc De Ridder
Fabrice Olinga
Oleksandr Filippov
 53′ 55′ Nuno Miguel da Costa Jóia
Yuma Suzuki  63′ (k.)
79′ Harlem-Eddy Gnohéré
Santiago Colombatto
46′ Deni Hočko
Seung-Woo Lee
Béni Badibanga Diata
Wolke Johannes Janssens46′ 90′
79′  81′ Imad Faraj
Keito Nakamura78′  90′
55′ Serge Tabekou Ouambé
Duckens Moses Nazon59′

Przewaga drużyny Saint-Truidense w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Excelu Mouscron, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.