Excel Mouscron - Cercle Brugge 1-2 (0-1). Liga belgijska - 27. kolejka First Division A

W starciu 27. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 20 lutego, zespół Excelu Mouscron przegrał z Cercle Brugge 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stade Le Canonnier.

K. Denkey 88'

Jedenastka Cercle Brugge przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Cercle Brugge wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ike Ugbo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cercle Brugge, strzelając gola w 13. minucie pojedynku. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Od 20. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cercle Brugge.

W 62. minucie Olivier Deman został zastąpiony przez Hannesa Van der Bruggena. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jean Junior z drużyny gospodarzy.

Trener Excelu Mouscron wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Imada Faraja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bruno Xadas. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Po chwili trener Cercle Brugge postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Ike'a Ugbo. Na boisko wszedł Ahoueke Denkey, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Deni Hočko został zmieniony przez Harlema-Eddy'ego Gnohérégo, a za Alessandra Ciranniego wszedł na boisko Fabrice Olinga, co miało wzmocnić drużynę Excelu Mouscron. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kévina Hoggasa na Thiba Somersa oraz Dina Hotiča na Anthony'ego Musabę.

W 78. minucie kartką został ukarany Strahinja Pavlović, zawodnik Cercle Brugge.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Cercle Brugge, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania skutecznym uderzeniem popisał się Ahoueke Denkey.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Christophe Lepoint.

Cztery minuty później kartkę obejrzał Giulian Biancone z Cercle Brugge. Jedenastce Excelu Mouscron zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cercle Brugge.

Thomas Didillon
88′ Alessandro Ciranni
Jean Harisson Marcelin
 90′ Christophe Lepoint
Strahinja Pavlović78′
Saad Agouzoul
David Robert Bates
20′ Dimitri Mohamed
Giulian Biancone90′
67′ Jean Emile Junior Onana Onana
Dino Hotič84′
72′ Bruno Alexandre Vieira Almeida
Victor Alexander da Silva
45′ Serge Tabekou
Kévin Hoggas84′
76′ Deni Hočko
Leonardo Adelino da Silva Lopes
28′ Marko Bakić
Alexander Jacques Corryn
88′ Fabrice Olinga
Thibo Somers84′
Benjamin Van Durmen
Hannes Van der Bruggen62′
72′ Imad Faraj
Charles Vanhoutte
76′ Harlem-Eddy Gnohéré
Ahoueke Steeve Kévin Denkey76′  88′

Anthony Musaba84′

Piłkarze Excelu Mouscron otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Cercle Brugge w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.