Excel Mouscron - Beerschot-Wilrijk 3-1 (1-0). Liga belgijska - 16. kolejka First Division A

W starciu 16. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 12 grudnia, jedenastka Excelu Mouscron wygrała z Beerschot-Wilrijkiem 3-1 (1-0). Mecz odbył się na Stade Le Canonnier.

R. Holzhauser 82'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Excelu Mouscron przebywa na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to jedenastka Beerschot-Wilrijka zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Raphael Holzhauser z Beerschot-Wilrijka. Była to siódma minuta pojedynku.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Excelu Mouscron nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie Jean Junior dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Excelu Mouscron.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Denys Prychynenko z drużyny gości. W 56. minucie za Ayrtona Mboko wszedł Mohamed Halaimia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Excelu Mouscron w 57. minucie spotkania, gdy Nuno Da Costa strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Bruno Xadas.

Na murawie, jak to często zdarzało się Beerschot-Wilrijkowi w tym sezonie, pojawił się Dario Van den Buijs, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 59. minucie Denysa Prychynenka. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 61. minucie Tom Pietermaat został zmieniony przez Abdulię Sanyang, co miało wzmocnić zespół Beerschot-Wilrijka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabrice'a Olingę na Serge'a Tabekou.

Niedługo później Serge Tabekou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Excelu Mouscron, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie spotkania. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Imad Faraj.

Mimo że drużyna Beerschot-Wilrijka nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 80 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 82. minucie gola pocieszenia strzelił Raphael Holzhauser. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Abdulii Sanyanga.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Ismaila Cheick Coulibaly
68′ Fabrice Olinga
Tom Daniel Bart Pietermaat61′
 12′ Jean Emile Junior Onana Onana
Musashi Suzuki
80′ Bruno Alexandre Vieira Almeida
Blessing Chibukie Eleke
 57′ 77′ Nuno Miguel da Costa Jóia
Yan Vorogovskiy
77′ Béni Badibanga Diata
Senne Ceulemans
80′ Virgiliu Postolachi
David Mukuna-Trouet
68′  76′ Serge Tabekou Ouambé
Abdoulie Sanyang61′

Przewaga jedenastki Beerschot-Wilrijka w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Excelu Mouscron żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.