Excel Mouscron - Anderlecht Bruksela 1-1 (1-0). Liga belgijska - 22. kolejka First Division A

26 stycznia na Stade Le Canonnier odbył się pojedynek 22. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Excelu Mouscron i Anderlechtu Bruksela. Mecz zakończył się remisem 1-1.

L. Nmecha 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań jedenastka Excelu Mouscron wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Excelu Mouscron otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Bruno Xadas.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hannesowi Delcroix z Anderlechtu Bruksela. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Excelu Mouscron.

Drugą połowę zespół Anderlechtu Bruksela rozpoczął w zmienionym składzie, za Paula Mukairu, Michela Vlapa weszli Jacob Bruun, Adrien Trebel. Także jedenastka Excelu Mouscron rozpoczęła w zmienionym składzie, za Darlya Nlandu wszedł Marko Bakić. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Excel Mouscron: Brunonowi Xadasowi w 47. i Saadowi Agouzoulowi w 64. minucie.

W tej samej minucie trener Anderlechtu Bruksela postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mohammed Dauda, a murawę opuścił Francis Apelete. W 67. minucie Bruno Xadas zastąpił Christophe'a Lepointa. Od 77 minuty boisko opuścili piłkarze Excelu Mouscron: Beni Badibanga, Nuno Da Costa, na ich miejsce weszli: Fabrice Olinga, Hamdi Harbaoui. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Anouara El Hadja, Kemara Lawrence'a zajęli: Landry Dimata, Michael Murillo. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Lukas Nmecha. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Matthew Miazga
64′ Saad Agouzoul
Francis Apelete Amuzu64′
81′ Béni Badibanga Diata
Paul Omo Mukairu46′
46′ Darly Nlandu
Anouar Ait El Hadj77′
 18′ 47′ 67′ Bruno Alexandre Vieira Almeida
Michel Vlap46′
87′ Nuno Miguel da Costa Jóia
Lukas Nmecha  90′ (k.)
Nick Gillekens
Bart Verbruggen
46′ Marko Bakić
Marco Kana
67′ Christophe Lepoint
Michael Amir Murillo Bermudez90′
81′ Fabrice Olinga
Adrien Trebel46′
Imad Faraj
Jacob Bruun Larsen46′
Harlem-Eddy Gnohéré
Mohammed Dauda64′
87′ Hamdi Harbaoui
Landry Nany Dimata77′

Przewaga drużyny Anderlechtu Bruksela w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Drużyna Excelu Mouscron zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Anderlechtu Bruksela przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Anderlechtu Bruksela w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.