Club Brugge KV - SV Zulte-Waregem 3-0 (2-0). Liga belgijska - 29. kolejka First Division A

7 marca na Jan Breydelstadion odbył się pojedynek 29. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i Zulte-Waregem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Brugge 3-0.

N. Lang 63'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 meczów drużyna FC Brugge wygrała 24 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut zespół FC Brugge zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Zulte-Waregem była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Brugge w 21. minucie spotkania, gdy Youssouph Badji zdobył pierwszą bramkę.

W 31. minucie Youssouph Badji zastąpił Daniela Péreza.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FC Brugge, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie wynik na 2-0 podwyższył Eduard Sobol.

Na murawie, jak to często zdarzało się Zulte-Waregem w tym sezonie, pojawił się Nikos Kainourgios, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Daniela Opare'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 58. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Youssuf Sylla, Antoine Colassin, a na ich miejsce weszli Tomáš Chorý, Damien Marcq.

Trzeba było trochę poczekać, aby Noa Noëll wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 strzelonych goli. Sytuację bramkową stworzył Tahith Chong.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Brugge doszło do zmiany. Mats Rits wszedł za Edera Alvareza-Balantę. W tej samej minucie trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł David Okereke, a murawę opuścił Tahith Chong. W 72. minucie Mamadou Diarra został zmieniony przez Panagiotisa Armenakasa, co miało wzmocnić jedenastkę Zulte-Waregem. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Noa Noëll na Nabila Dirara.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Omar Govea z Zulte-Waregem. Była to 76. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Olivier Deschacht
 37′ Eduard Sobol
Omar Govea76′
Ruud Willem Vormer
Daniel Opare46′
Hans Vanaken
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé72′
66′ Eder Alvarez-Balanta
Ibrahima Khaliloulah Seck
 63′ 78′ Noa Noëll Lang
Damien Marcq58′
 21′ 31′ Youssouph Mamadou Badji
Gianni Bruno
66′ Tahith Chong
Panagiotis Armenakas72′
78′ Nabil Dirar
Antoine Benjamin Colassin58′
66′ Mats Rits
Cheikh Thiam
66′ David Chidozie Okereke
Mathieu De Smet
31′ Daniel Alejandro Pérez Córdova
Youssuf Sylla58′

Sędzia nie ukarał zawodników FC Brugge żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.