Club Brugge KV - Royal Antwerp FC 2-1 (0-0). Liga belgijska - 4. kolejka First Division A

16 maja na Jan Breydelstadion odbyło się starcie 4. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i Royalu Antwerp. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Brugge 2-1.

D. Mbokani 62'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 93 mecze zespół FC Brugge wygrał 47 razy i zanotował 20 porażek oraz 26 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę zespół FC Brugge rozpoczął w zmienionym składzie, za Matsa Ritsa wszedł Hans Vanaken.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Brugge w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie bramkę zdobył Charles De Ketelaere.

Prawie natychmiast Dieumerci Mbokani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Royalu Antwerp, strzelając gola w 62. minucie starcia. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Jordan Lukaku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 66. minucie spotkania, gdy Hans Vanaken zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Niedługo później trener FC Brugge postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Basa Dosta wszedł Ignace Van der Brempt, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ignace'owi Van der Bremptowi i Ritchie De Laetowi. Chwilę później trener Royalu Antwerp postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Nana Ampomah, a murawę opuścił Jordan Lukaku.

W tej samej minucie Eder Alvarez-Balanta został zastąpiony przez Mateja Mitrovicia. W 88. minucie kartkę dostał Dieumerci Mbokani z Royalu Antwerp. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Aurélio Gabriel Ulineia Buta
46′ Mats Rits
Koji Miyoshi82′
34′ 82′ Eder Alvarez-Balanta
Pieter Gerkens82′
 60′ Charles De Ketelaere
Martin Hongla Yma45′
73′ Bas Dost
Jordan Zacharie Lukaku82′
90′ Noa Noëll Lang
Dieumerci Mbokani Bezua  62′ 88′
Ethan Shea Horvath
Ortwin De Wolf
Stefano Denswil
Zeno Van Den Bosch
82′ Matej Mitrović
Nana Opoku Ampomah82′
73′ 81′ Ignace Van der Brempt
Nill De Pauw82′
90′ Tahith Chong
Ivan Pavlic
46′  66′ (k.) Hans Vanaken
Frank Thierry Boya88′
Youssouph Mamadou Badji
Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus82′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze FC Brugge obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.