Club Brugge KV - Royal Antwerp FC 0-2 (0-2). Liga belgijska - 31. kolejka First Division A

W pojedynku 31. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 21 marca, drużyna FC Brugge przegrała z Royalem Antwerp 0-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Jan Breydelstadion.

L. Refaelov 43'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się pierwsza i druga drużyna Firstu Division A.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 91 spotkań zespół FC Brugge wygrał 47 razy i zanotował 19 porażek oraz 25 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie Didier Lamkel dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Ortwin De Wolf.

W 32. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martina Honglę z Royalu Antwerp, a w 40. minucie Clintona Matę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Royalu Antwerp w 43. minucie spotkania, gdy Lior Refaelov zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Między 46. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Brugge i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Stefano Denswil został zastąpiony przez Eduarda Sobola.

Niedługo później trener FC Brugge postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Basa Dosta. Na boisko wszedł Daniel Pérez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Royalu Antwerp doszło do zmiany. Pieter Gerkens wszedł za Liora Refaelova. W 89. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Noa Noëll, osłabiając zespół FC Brugge. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 46. minucie.

Ortwin De Wolf
40′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Ritchie Ria Alfons De Laet
Odilon Kossounou
Maxime Le Marchand
60′ Brandon Mechele
Buduka Dylan Batubinsika
61′ Stefano Denswil
Lior Refaelov  43′ (k.) 77′
46′ 89′ Noa Noëll Lang
Martin Hongla Yma32′
76′ Bas Leon Dost
Aurélio Gabriel Ulineia Buta
61′ Eduard Sobol
Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
76′ Daniel Alejandro Pérez Córdova
Koji Miyoshi

Przewaga drużyny FC Brugge w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Royalu Antwerp w drugiej połowie wymienił jednego gracza.