Club Brugge KV - RFC Seraing 3-2 (3-2). Liga belgijska - 17. kolejka First Division A

4 grudnia na Jan Breydelstadion odbyło się starcie 17. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami FC Brugge i RFC Seraing. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Brugge 3-2. Na stadionie stawiło się 24 100 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2021-12-04 20:45 | Stadion: Jan Breydelstadion | Widzów: 24100 | Arbiter: Alexandre Boucaut
D. Del Fabro 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie kartką został ukarany Antoine Bernier, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Brugge w 17. minucie spotkania, gdy Bas Leon strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Jedenastka RFC Seraing ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po pół godzinie gry Bas Leon po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Asystę przy bramce zaliczył Noa Lang.

W 37. minucie kartkę dostał Ibrahima Cissé z RFC Seraing.

Piłkarze RFC Seraing odpowiedzieli strzeleniem gola. W 42. minucie bramkę kontaktową zdobył Abdoulie Jallow. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Youssef Maziz.

Prawie natychmiast Cisse Sandra wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Brugge, strzelając kolejnego gola w 44. minucie meczu. Asystę zanotował Charles De Ketelaere.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Dario Del Fabro. Bramka padła po podaniu Youssefa Maziza.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

W 63. minucie Ruud Vormer zastąpił Hansa Vanakena. W tej samej minucie trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mats Rits, a murawę opuścił Noah Mbamba-Muanda.

Trener RFC Seraing postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Samiego Lahssainiego i na pole gry wprowadził napastnika Mariusa Mouandilmadjego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 80. minucie Bas Leon został zmieniony przez Wesleya, a za Clintona Matę wszedł na boisko Stanley N'Soki, co miało wzmocnić jedenastkę FC Brugge. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antoine'a Berniera na Juniora Mansoniego. W doliczonym czasie gry kartki obejrzał Yahya Nadrani, Benjamin Boulenger z drużyny gości.

Zespołowi RFC Seraing zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Brugge.

Guillaume Laurent Dietsch
88′ Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
Antoine Rudy Bernier17′ 82′
63′ Ruud Willem Vormer
Sami Lahssaini76′
Charles De Ketelaere
Ibrahima Cissé37′
63′ Noah Mbamba-Muanda
Gérald Valentin Kilota
 44′ Cisse Sandra
Georges Mikautadze
 17′ (k.), 30′ 80′ Bas Leon Dost
Abdoulie Jallow  42′
Noa Noëll Lang
Youssef Maziz
Senne Lammens
Timothy Galjé
88′ Stanley Pierre N'Soki
François D'Onofrio
Eduard Sobol
Wagane Faye
63′ Mats Rits
Junior Marsoni Sambu Mansoni82′
Kamal Sowah
Rayan Mahi Djedje
63′ Hans Vanaken
Théo Pierrot
80′ Wesley Moraes Ferreira da Silva
Marius Mouandilmadji76′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom RFC Seraing pokazał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka RFC Seraing w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.